Kāpēc patiesībā kaitina sievietes, kas nezīda. Un mazāk zināmi nezīdīšanas iemesli
Foto: Shutterstock
Ja sieviete nezīda bērnu, bet baro viņu ar piena maisījumu, mums atklājas tikai redzamā daļa – tas, ka viņa nezīda atvasi. Taču tā neatklāj iemeslus, kas ir aisberga neredzamā daļa. Bet kāpēc ir sievietes, kuras kaitina, ja otra sieviete bērnu baro citādi: "Es zīdu, viņa ne" vai otrādi "Es paēdinu mazo ar piena maisījumu, bet viņa ilgi zīda". Šajā rakstā Ventspils grūtnieču aprūpes centra "Mīļotava" dūla un zīdīšanas konsultante Sanita Bergmane skaidro, kas varētu būt iemesli, kāpēc kaitina, ja cita sieviete nezīda bērnu – ko tas liecina par tevi pašu. Kā arī atklāj dažus iespējamos iemeslus, kāpēc sievietes nezīda bērnu – lai mēs uz šo situāciju paraudzītos dziļāk un iejūtīgāk.

Dažādās māmiņu diskusiju grupās bērna barošanas tēma var kļūt par karstu kartupeli – katra zina, kā ir pareizāk to darīt un tik ļoti gribas pamācīt otru, kā ir jārīkojas. Arī sarunās ar radiniekiem un draugiem, pat paziņām, jaunās mammas mēdz sastapties ar jautājumiem par zīdīšanu – vai tu zīdi? Kāpēc ne? Vai otrādi – tev jau liess piens, vajag maisījumu... Bet es... bet man... tev vajadzētu... – un sākas pamācības...

Dūla un zīdīšanas konsultante Sanita Bergmane, pirms pārsteigties ar padomiem un vērtējumiem par to, kāpēc mamma nezīda vai neizvēlas ekskluzīvu zīdīšana (barošanu tikai ar mammas pienu), aicina aizkaitinātai sievietei pajautāt sev pašai: ""Ko es jūtu par to, kā cita sieviete ēdina savu bērnu?" Es aicinu mammas "nekāpt vienai uz otras muguras", lūkoties uz otru augstprātīgi, lai citu vērtētu, vēl jo vairāk nezinot, kas notiek otra dzīvē. Pati nezīdīšana ir tikai aisberga redzamā daļa. Dažkārt sieviete pati var nezināt, kas ir zemūdens pusē."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!