Deviņas frāzes, kuras gudri cilvēki ikdienā neizmanto
Mēs visi kādreiz esam nonākuši situācijās, kad sarunas biedrs/-i mūsu sacīto interpretējuši pilnībā citādāk, nekā tas bija domāts. Jā, pat šķietami labas lietas tiek uztvertas absolūti ačgārni, ne tā? Lai arī cik ļoti gribētos vainot tos, kuriem ir tieksme visu pārprast, daļa atbildības būs vien jāuzņemas pašam, jo, lai izstāstītu savu domu, ļoti iespējams, neizvēlējies to piemērotākos vārdu savienojumus. Kuras frāzes no vārdu krājuma būtu jāizslēdz?

Lai apzinātos sekas, kuras rada neapdomīgi izteiktas frāzes, nepieciešama prasme saprast citu emocijas un pieredzes, teic amerikāņu psihologs un emocionālās inteliģences pētnieks Treviss Bredberijs. Tieši šī ir prasme daudziem trūkst, un iemesls tam ir gaužām vienkāršs – cilvēki pārāk ļoti koncentrējas uz to, ko plāno teikt paši un kā viņus ietekmē citu sacītais, līdz ar to pilnībā tiek aizmirst, kas savstarpējā komunikācijā ir pats galvenais.

Problēma šī ir tāpēc, ka cilvēki ir sarežģītas būtnes – tu nevari cerēt, ka izpratīsi pretī stāvošo, ja pretī nedosi simtprocentīgu koncentrēšanos un uzmanību. Labā ziņa, ka apzināšanās jau ir pirmais solis ceļā uz uzvaru, kam seko arī neliela leksikas "patīrīšana". Lūk, turpinājumā pētnieks iepazīstina ar deviņām frāzēm, kuras gudri cilvēki savās ikdienas sarunās neizmanto, tāpēc neieteiktu ar tām aizrauties arī tev!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!