psiholoģija, bērni, brālis, māsa, psihoemocionālā veselība, bērnības traumas, skumjas, pastaiga
Vecāki saviem bērniem var vien šķist ideāli, bet patiesībā arī viņiem ir savi trūkumi, kompleksi, vājības. Kā tas ir – piedzīvot bērnību ar nebūt ne ideāliem vecākiem un ko darīt ar traumatisko pieredzi, kas ar to saistīta? Nē, nav obligāta "pieņemšana", "piedošana", "pateicība" vecākiem: ikvienam ir tiesības uz jebkurām jūtām pret saviem radītājiem.

Droši vien, ka daudziem būtu ko pastāstīt psihoterapeitam par attiecībām ar vecākiem. Jo mēdz taču gadīties, ka bērnība ne vienmēr ir bezrūpīga – diemžēl, bet psiholoģiska rakstura traumas nav nekas neparasts. Praktizējoša psiholoģe Jeļizaveta Musatova portālā "Vospitaj" stāsta par sešiem traumatiskiem ģimenes attiecību tipiem, kuri ir visai izplatīti: piemēram, dzīvojot līdzās ar vēsiem, narcistiskiem vai infantiliem vecākiem.

Bērns sāk runāt agrāk, nekā iepazīst valodas noteikumus. Tāpat arī mūsu priekšstati par sevi un pasauli, tieksmēm un reakcijām, spējām veidot attiecības attīstās vēl līdz tam, kā mēs iemācāmies pašanalīzi un refleksiju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!