kurpes apavi bikses strīds
Kā gribētos dzīvot perfektā pasaulē, kurā nav nedz strīdu, nedz konfliktu vai diskusiju starp diviem mīlošiem cilvēkiem… Realitātē gan bez tiem neiztikt, un patiesībā saka – mazie kašķīši ir pat vēlami. Taču, lai strīdi nenodedzinātu visus tiltus, sagandējot ko ļoti skaistu, nepieciešams apgūt dažādus komunikācijas smalkumus – sākot no biežākajiem iemesliem un strīdu tematiem, beidzot ar ieteicamajām frāzēm un rīcību, kad konfliktam pielikts punkts.

Par ko tad cilvēki, kas veido romantiskas attiecības vai dzīvo laulāto statusā, visbiežāk apmainās viedokļiem? Viena no populārākajām tēmām ir nauda, kam uz papēžiem min problēmas ar intimitāti, laika un komunikācijas trūkums. Sarežģījumi rodas brīdī, kad mazs strīds pārvēršas milzu problēmā, tāpēc dažreiz nepieciešams pamainīt savu ieņemto pozu, piemēram, vairāk koncentrējoties uz partnera emocijām nevis vārdiem. Lai pēc iespējas mazinātu strīda amplitūdu, ieteicams izmantot stratēģiju, kura paredz fokusa vēršanu uz sevi un norādīšana uz vēlamo, pozitīvo darbību. Vairāk uzzini šajā rakstā.

Ja uztversiet strīdu kā viedokļu apmaiņu, protot runāt kā diviem pieaugušiem cilvēkiem pieklājas, abi varat būt ieguvēji. Mazajos ikdienas strīdos mācāmies kontrolēt emocijas, attīstām prasmi uzklausīt un mācāmies atvainoties, kas palīdz mums augt kā personībām. Protams, šajā gadījumā nav runa par nopietniem strīdiem, kurus nevar laist pašplūsmā, jo tie parasti saistīti ar dzīves uztveres vai vērtību atšķirībām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!