prieks, smaids, smaidīt, pāris, attiecības, mīlēt, mīlestība, laime
Foto: Shutterstock
Mēs nevaram raisīt simpātijas absolūti pret visiem, ko satiekam – šķiet, ka tas vispār ir neapstrīdams fakts. Tomēr ir cilvēki, kuriem vēlme patikt citiem pāriet nepārvaramā vajadzībā. Trauksme no domas vien, ka nespēsi atstāt patīkamu iespaidu, satiekot nepazīstamus cilvēkus, var visai stipri sarežģīt dzīvi. Kādēļ tā notiek un kā šie centieni izpatikt izpaužas? Pat ja radām iespaidu, ka apkārtējo domas mūs īpaši nesatrauc, sirds dziļumos mēs visi vēlamies, lai mūs mīlētu, pieņemtu, atzītu mūsu panākumus un rīcību. Diemžēl, bet pasaule ir veidota nedaudz citādi: vienmēr atradīsies tādi, kuriem mēs ne īpaši patiksim, un ar to nāksies samierināties.

Kā tikt vaļā no šīs trauksmes – par visām varītēm izpatikt visiem, to portālā "The Cut"pārrunā attiecību eksperti. Savukārt psihologs Kurts Smits portālā "Careers in psychology" skaidro, ko šī vēlme izpatikt visiem liecina par tevi kā personību.

Smits arī vērš uzmanību, ka tomēr pastāv liela atšķirība starp vēlēšanos un vajadzību tikt mīlētam. Vēlme būt mīlētam ir pilnībā normāla, bet, lūk, obsesīvā vajadzība pēc sajūtas, ka tu itin visiem patīc, jau ir novirze no normas!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!