Galvas trauma bērnam: kādai jābūt vecāku rīcībai uzreiz un turpmākajās dienās
Foto: Shutterstock

Bērni ir bērni – viņu dabā ir apķēpāt spilvenus, pie galda sarīkot savu monoizrādi, kā arī dzīvot dzīvi tik aizrautīgi, ka reizēm aizmirstas sev paskatīties zem kājām. Taču ar traumām joki mazi – jo īpaši galvas. Kā teic "Rimi Bērniem" eksperte, pediatre Sanita Mitenberga, bīstama ir jebkura galvas trauma, tāpēc vecākiem nevajadzētu atstāt bez ievērības tās reizes, kad bērns, nokrītot vai kaut kur ieskrienot, sasit galvu.

Šķiet, katrs bērns kaut reizi ir dabūjis pierē punu, īpaši dzīves pirmajos gados, kad tiek apgūta prasme staigāt, skriet, lēkt utt. Galvas traumas iespējamību palielina fakts, ka pavisam mazam bērnam galva attiecībā pret pārējo ķermeni ir smagāka, tāpēc krītot parasti tā cieš visvairāk.

  • Zīdaiņa vecumā bērnam vēl ir mīksti galvaskausa kauli un plaša vieta starp smadzenēm un kauliem, tādēļ pastāv iespēja gūt nopietnu traumu. Zīdaiņiem nokrišana no jebkura augstuma ir daudzkārt bīstamāka nekā lielākiem bērniem.
  • Lielākiem bērniem galvas trauma nozīmē tiešu sitienu pa smadzenēm, jo starp tām un kauliem vairs nav tik liela atstatuma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!