mamma meita attiecības strīds problēma
Foto: Shutterstock
Novilkt robežas ar vecākiem jau pieaugušā vecumā nav viegli, taču bez tām var viens un divi pazaudēt veselo saprātu un sirdsmieru. Robežas ir veids, kā saglabāt veselīgas attiecības, vienlaicīgi respektējot savas vēlmes un vajadzības. Svarīgi saprast, ka šis noteikti nav stāsts par mēģinājumu kontrolēt vai ierobežot vecākus, bet gan palīdzīga roka, kas visu saliek pa plauktiņiem.

Psiholoģe Alisone Hārta portālam "Huffington Post" robežas raksturo kā uzvedību, proti, kā rīkosies situācijās, kad kāds pārkāps tavas robežas. Tas nav stāsta par striktu ultimātu, pieprasot, lai kāds cits maina sevi, uzsver eksperte. "Robežas – tā ir uzvedības vai attiecību dinamikas maiņa gadījumos, kad kāda cita rīcība kompromitē tavu labsajūtu," viņa teic.

Taču pieaugušie bērni bieži vien baidās no vārda "robežas", jo nevēlas labās attiecības ar vecākiem pakļaut iziršanas riskam. "Pazaudēt vecākus – tā ir biedējoša doma," pārdomās dalās laulību un ģimenes terapeite Keita Stodarda. "Taču, ko varam zaudēt, necenšoties radīt veselīgāku attiecību dinamiku? Tu vari dzīvot bailēs par zaudējumu, savas rīcības pamatot ar vainas sajūtu un beigās justies aizvainots, kontrolēts un pakļauts."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!