vardarbība, bērns, seksuālā vardarbība, bēdas, bēdīgs, meitene, dīvāns, skumjas, dusmas
Foto: Shutterstock
Laikus neatpazīta, emocionālā vardarbība var būt ilgstoši klātesoša ģimenēs, kur vislielākie situācijas ķīlnieki ir jaunākie ģimenes locekļi – bērni. Tieši bērni visbiežāk ir liecinieki vecāku strīdiem, savstarpējām nesaskaņām, asām un aizvainojošām vārdu apmaiņām, pārmetumiem, aizvainojumiem, tam, kā vecāki savā starpā nespēj cieņpilni komunicēt, plānot ikdienu, notikumus, risināt strīdus vai apmainīties ar viedokļiem.

Emocionālā vardarbība pret bērnu tiek definēta un skaidrota Bērnu tiesību aizsardzības likumā, nosakot, ka tā ir bērna pašcieņas aizskaršana vai psiholoģiska ietekmēšana (draudot, lamājot, pazemojot, bērna klātbūtnē vardarbīgi izturoties pret viņa tuvinieku vai citādi kaitējot viņa emocionālajai attīstībai), tādējādi skaidri iezīmējot to, ka arī bērns, kurš dzīvo ģimenē, kur emocionālā vardarbība pieaugušo starpā ir ikdiena, kaut arī tā nav tieši vērsta pret bērnu, ir emocionālās vardarbības upuris.

Cik dažādi var izpausties emocionālā vardarbība pret bērnu un kādas sekas tā var atstāt, skaidro Lelde Logina, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikas ārste psihoterapeite.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!