16 pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzinājis liels kritiķis
Kad mums vaicā, kādu atceramies bērnību, lielākoties vienmēr atbildē lielu lomu spēlē vecāki – ko viņi ļāva, neļāva, deva, nedeva, iemācīja vai neiemācīja. Realitātē dažas vecāku rakstura iezīmes un audzināšanas pieejas apzināmies tikai pieaugušo vecumā – kad sākam analizēt, kāpēc esam tieši tādi, kādi esam. Kā pārliecināties, vai vecāki tevi un tavas rīcības par daudz nekritizējuši, skaidrots portālā "Psychology Today".

Portālā klīniskais psihologs Sets Džiliāns atminējies stāstu par kādu savu kolēģi, kurš iemantojis drauga statusu. Viņš bijis lielisks cilvēks – tāds, kura raksturs bijis tik patīkams, ka viņš iekaroja simpātijas, kur vien gāja. Taču viņam bijis kāds nelāgs ieradums – šis draugs regulāri nebija apmierināts ar sevi, ļoti paškritiski izturējās pret visu, ko darīja, un tas Džiliānam šķitis mulsinoši. Lietas sastājās pa plauktiņiem un kļuva loģiskas dienā, kad psihologs iepazinās ar kolēģa tēvu. Lai gan abi pavadīja vienā kompānijā tikai dažas stundas, tās bijušas diezgan smacējošas, jo tēvs pret pilnībā visu izturējies rupji, bez cieņas un objektīvas kritikas.

Uzaugt vidē, kurā kāds no vecākiem mīlējis kritizēt vietā un nevietā, nozīmē sadzīvot ar sāpīgajām sekām arī jau pieaugušo vecumā. Turpinājumā eksperts piedāvā iepazīties ar 16 gan zinātnē, gan arī savā pieredzē pamatotām pazīmēm, kas liecina – tevi no psiholoģiskas traumas jau pieauguša vecumā nav pasargājis vecāks – kritiķis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!