sieviete pārdomas skumjas vientulība gaisma
Ja vien attiecības nav ilgušas tikai dažas dienas, varam diezgan droši teikt – izšķirties nekad nav vienkārši. Arī situācijās, kad lēmums katram doties uz savu pusi šķiet loģisks un nepārsteidz nesagatavotu nevienu no iesaistītajām pusēm, pilnīgi vienādi svaru kausi tomēr nestāv – tas, kurš uzsāk šo sarunu, tomēr ir motivētāks tikt no attiecībām laukā.

Ne vienmēr šķiršanās iemesls ir neuzticība, viedokļu nesakritība vai emocionāla un fiziska vardarbība. Var gadīties, ka cilvēki vienkārši viens no otra izauguši vai arī nespēj vairs sniegt labsajūtu, ko abi no attiecībām sagaida. Šādos gadījumos skaistas atmiņas un īsi pozitīvu emociju uzplaiksnījumi mijas ar kārtējo vilšanos un asarām, līdz ar to jautājums par šķiršanos pielīdzināms balansēšanai uz līdzsvara dēļa. Iespējams, arī tev kāds draugs vai draudzene ir kādreiz uzdevis jautājumu: "Nu, kā lai izšķiras? Vieglāk būtu, ja viņš/viņa mani pamestu, jo tad nevajadzētu justies vainīgam." Šķiršanās mākslu skolā neiemāca, tāpēc varam tikai mēģināt atrast veiksmīgāko pieeju – jo virzienu, kādos šī saruna var aiziet greizi, patiesi nav mazums.

Galvenā atziņa – viegli nebūs, taču visa šī "operācija" noritēs mierīgāk, ja apzināti izplānosi, ko un kad teiksi. Tas nozīmē, ka impulsīvs lēmums uzsākt sarunu pēc garas ballītes noteikti nav labākā ideja. Tāpat nav ieteicams izvēlēties dienu, kurā abi esat uz viļņa, proti, kas pavadīta ļoti sirdssiltā garā. Turpinājumā daži portāla "Psychology Today" ekspertu padomi, kas var noderēt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!