Nespēja partnerattiecībās risināt nesaskaņas un konfliktus – biežākais iemesls saistību pārtraukšanai
Varētu šķist, ka ģimeņu izjukšanas un attiecību pārtraukšanas pamatā ir tādi ārējie faktori kā finansiālas problēmas, tuvinieki, sabiedrības stereotipi un citas ietekmes, ģimenes psiholoģijas centra "Līna" veiktā iedzīvotāju aptauja liecina par ko citu. Tā ir nespēja risināt savstarpējās nesaskaņas, pārvarēt krīzes un atšķirīgas vērtības un prioritātes.

"Katrās partnerattiecībās dabiski ir piedzīvot nesaskaņas, tomēr ne visi pāri prot ar tām veiksmīgi tikt galā. Tāpat arī nespēja pārvarēt krīzes ir mūsdienu sabiedrības milzīga problēma. Pārlieku ātri "atmetam ar roku" tādām attiecībām, nereti uzskatot, ka vienkārši nav atrasts īstais cilvēks. Taču daudz svarīgāk par "īstā" meklēšanu ir pazīt sevi, savus konfliktu risināšanas modeļus un apgūt nepieciešamās prasmes, lai grūtībās paliktu kopā," stāsta ģimenes psiholoģijas centra "Līna" dibinātāja Vita Kalniņa, uzsverot, ka daļa no šiem jautājumiem varētu tikt risināti ar profesionāļu iesaisti.

Iedzīvotāju aptaujā, ko veica 2023. gada martā, piedalījās vairāk kā 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 – 74 gadiem. Tirgus izpētes kompānijas "Norstat" apkopotie dati liecina, ka nespēja risināt nesaskaņas ir īpaši aktuāla jauniešu vidū (to apliecinājuši 53% respondenti vecumā no 18 līdz 29, bet vecumā no 40 līdz 74 gadiem – 46%). Kā viens no iemesliem ir tieši uzticības un uzticēšanās problēmas, savukārt 40 gadu vecumu sasniegušie, par sevi un savām partnerattiecībām jūtas drošāki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!