Darbā visu dienu un vēl nedaudz ilgāk? Centība, kas gandē dzīvi
Foto: Shutterstock

Darbs mājās, brīvdienās, brokastojot un ejot gulēt. Acis no darba e-pasta teju ne uz brīdi netiek novērstas. Vai arī tu esi sevi pieķēris pie līdzīgas situācijas, kad darbs gluži nemanot kļuvis par prioritāti? Izdegšanu darbā piedzīvo ne viens vien, taču kas liecina par to, ka tev patiešām piemīt darbaholiķa iezīmes? Un vai darbaholismu var pielīdzināt alkoholismam? To skaidro psiholoģijas eksperti.

Nespēšana brīvajā laikā atslēgties no darba ir viena no darbaholisma pazīmēm. "Ja visu laiku savā brīvajā laikā, brīvdienās vai atvaļinājumā ej cauri un lasi visus e-pastus un nepārtraukti domā par darbu," par vienu no pazīmēm stāsta psiholoģe Aija Upīte-Ozoliņa. Vajadzētu būt tā, ka pēc darba viss tiek aizvērts un darbu uz mājām nenes, viņa paskaidro.

"Nespēj paēst brokastis, jo jau sēdi un izskati e-pastus, sāc stresot jau pirms laika, un stress ir nemitīgs," viņa min piemēru darbaholismam, kad cilvēkam nav bērnu un pēdējā kārtīgā atvaļinājumā būts vien pirms diviem gadiem. Pirmajā vietā ir darbs. Tas ir kārtīga darbaholiķa portrets.

Iespējams, darbaholiķim ir dziļākas problēmas, piemēram, uzmanības apliecinājumu trūkums. Psiholoģe skaidro, ka cilvēki, daudz strādājot, var tikt pie atzinības no citiem. "Citi redz, kāds tu malacis, kā daudz strādā. Tu tiec novērtēts darbā," viņa saka. Darbaholiķis dzenas pēc šīs atzinības.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!