Medusmaizi ēst Latvijā vai ārvalstīs? Cik (ne)populāri ir doties strādāt uz ārzemēm
Foto: Shutterstock

Bez darba un atalgojuma par to nebūs maizītes, silta mājokļa, labu grāmatu, ceļojumu un citu dzīves prieku. Pēdējos gados bieži dzirdam, ka aug atalgojuma līmenis Latvijā, tomēr aizvien ir arī gana daudz cilvēku, kas dodas strādāt uz ārzemēm. Kādu motīvu vadīti? Kuras ir iecienītākās valstis ar biezākajām un gardākajām medusmaizēm? Kādu profesiju darbinieki ārvalstīs ir visvairāk gaidīti?

To visu centīsimies noskaidrot šajā rakstā, kas veidots, uzklausot dažu darbā iekārtošanas aģentūru darbinieku stāstīto, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) sniegto informāciju un vienu pieredzes stāstu par aprūpētāja darbu Vācijā.

Kā meklēt un atrast darbu ārzemēs

To var darīt dažādos veidos – drošākos un riskantākos. Ja cilvēks gatavs piedzīvojumiem, protams, var braukt uz izvēlēto valsti un pats meklēt darba piedāvājumus, var mēģināt iekārtoties darbā ar kāda drauga palīdzību, kurš jau iepriekš visu sarunājis, tomēr šīs iespējas ir bez garantijas. Drošāks variants būs, ja, vēl esot Latvijā, varēsi parakstīt darba līgumu, ko tev sagatavos kāda darbā iekārtošanas aģentūra sadarbībā ar reālu darba devēju ārvalstīs. Protams, arī šajā gadījumā tev pašam jābūt pietiekami modram, jo licences esamība nenozīmē simtprocentīgu godīgumu, tāpēc NVA arī ir sagatavojusi dažādas rekomendācijas, ar kurām iepazīties, pirms parakstīt līgumu un doties ceļā.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!