ASV Kelloga menedžmenta skolas profesors Ītajs Sterns un Mičiganas universitātes stratēģijas pasniedzējs Džeims Vestfals noskaidrojuši, ka cilvēki, kuri iemanījušies prasmīgi glaimot un pielīst priekšniecībai, ļoti bieži pa karjeras kāpnēm virzās straujāk nekā viņu krietni talantīgākie un spējīgākie kolēģi.

Zinātnieki apgalvo, ka, jau uzsākot 42 lielu amerikāņu kompāniju vadošo menedžeru aptauju, viņi bijuši pārliecināti, ka šie cilvēki ir lieli glaimu un pierunāšanas meistari. "Mēs tikai vēlējāmies noskaidrot, kādus pieglaimošanās paņēmienus var uzskatīt par pašiem efektīvākajiem un kādā veidā tos iespējams pielietot ar lielākajiem panākumiem," raksta speciālisti, kuri sastādījuši labāko paņēmienu sarakstu.

1. Glaimus maskēt ar padoma lūgšanu. Piemēram: "Kā jums izdevās tik veiksmīgi pabeigt šo darījumu?"

2. Strīdēties, pirms piekrist priekšniekam. Šajā gadījumā galvenais - radīt iespaidu, ka priekšnieks strīda laikā jūs pārliecinājis un tikai tādēļ jūs mainījāt savu viedokli. Piemēram: "Sākumā es īsti nesapratu, taču tagad redzu, ka jums ir absolūta taisnība."

3. Slavēt priekšnieku arī tad, kad viņš nedzird. Tas attiecināms gan uz sarunām ar kolēģiem, gan, piemēram, ierakstiem sociālajos tīklos. Bieži vien šī informācija agrāk vai vēlāk sasniedz priekšnieku.

4. Glaimot tā, it kā šie glaimi nostādītu bosu neērtā situācijā. Piemēram: "Nevēlos jūs mulsināt, bet jūsu prezentācija patiešām bija augstākajā līmenī, tā ir labākā, ko man līdz šim nācies redzēt."

5. Uzsvērt viedokļu sakritību. Pirms glaimošanas nepieciešams ievākt informāciju par bosa uzskatiem, un tad to likt lietā, izsakot it kā savus ierosinājumus. Piemēram: "Es tāpat kā jūs uzskatu, ka minimālā alga ir jāpalielina."

6. Uzsvērt kopīgu interešu loku. Vienmēr atgādināt, ka jūs tāpat kā jūsu priekšnieks esat kaislīgs hokeja fans, bet brīvdienās ar prieku dodaties makšķerēt.

Pie viena pētījuma gaitā noskaidrojies, ka pielīšana vislabāk padodas cilvēkiem ar juridisko izglītību, kā arī ļaudīm, kas darbojušies politikā vai bijuši pārdošanas speciālisti. "Viņi pastāvīgi noslīpē glaimošanas mākslu un prasmi piekrist - tā ir daļa no viņu darba," uzsver Ī. Sterns. Viņš gan īpaši atgādina, ka glaimošanas taktika dod rezultātus tikai līdz tam brīdim, kamēr priekšnieks nesāk jūs turēt aizdomās par savtīgiem mērķiem, tādēļ būtiski ir nepārspīlēt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!