Pēc-atvaļinājuma sindroms...
Foto: AFP/Scanpix
Aizņemti un nodarbināti cilvēki, kam darbs saistīts ar stresu un nopietnu lēmumu pieņemšanu, un kam ikdienā gandrīz nemaz neatliek laika ne atpūtai, ne sev, ne saviem tuvākajiem cilvēkiem, bieži vien no atvaļinājuma gaida ļoti daudz – beidzot taču varēs veltīt laiku tam/tiem, kam gada laikā nekad nepietiek – partnerattiecībām, bērniem, atpūtai, kultūrai, varēs piedzīvot kaut ko.. nu tāāādu.....

"Diemžēl, ja gaidas ir pārlieku lielas, neizbēgami seko vilšanās", saka klīnikas Premium Medical ģimenes psihoterapeite Aina Poiša, "tādēļ, lai no tā izvairītos, un pēc atvaļinājuma darbā atgrieztos ar prieku un atpūties, apzināti jānomaina ritms - no darba uz atpūtas ritmu."

Pētījumi liecina, ka 56% vīriešu un 63% sieviešu priecājas par atgriešanos darbā pēc atvaļinājuma, acīmredzot šiem cilvēkiem patīk viņu nodarbošanās. Taču pārējiem 44% vīriešu un 27% sieviešu klājas grūtāk - viņi pārdzīvo un ir neapmierināti, ka atkal jāsāk strādāt un pēc atvaļinājuma var iedzīvoties pat depresijā, ko speciālisti dēvē par pēcatvaļinājuma sindromu. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!