1. Sāc ar "5 min piepūli". Tas nozīmē - sāc darba dienu ar kādu vienkāršu darbu, kuru iespējams paveikt dažu minūšu laikā. Kad šis darbiņš būs acīmredzami veiksmīgi padarīts, kļūs vieglāk ķerties klāt pie svarīgākajām nodarbēm.
2. Vairāk kusties. Ik pa brīdim veic dažu minūšu "fizkultūriņu". Fiziskā aktivitāte veicina endorfīnu izdalīšanos, bet "laimes hormons" palīdzēs tev saglabāt tonusu.
3. "Apspēlē dres-kodu". Vasarā tomēr gribās tērpties gaišāk, krāsaināk, vieglāk. Pat ja darbavietas etiķete pieprasa \loti oficiāla rakstura apģērbu, atrodi iespēju ievīt tajā ādu vasarīgu elementu - kādu apģērba gabalu, vieglākus apavus, uzkrītošākus aksesuārus. Tas pacels garastāvokli un nejutīsies tik "iesprostota".
4. Uzlabo darba apstākļus. Vasarā īpaši parūpējies par to, lai tava darbavieta būtu ērta. Biežāk vēdini telpas, lieto kondicionieri. Atbrīvo galdu no nevajadzīgām lietām. Ja ir nepieciešams, vērsies pie vadības, lai atjauninātu tehniku: slikts dators un neefektīvas citas ierīces var nogalināt vēlmi strādāt, tā teikt, saknē.
5. Sadali lielo uzdevumu vairākos mazākos uzdevumos. Tev liekas, ka vari nepaspēt pabeigt tev uzticēto lielo projektu, jo galva pilna ar citām domām? Nedomā par to. Koncentrējies uz konkrēto mazāko darba posmu, kas ir jādara tagad. Kad tas būs paveikts, pārej uz nākamo posmu un tā tālāk
6. Iepriecini sevi ārpus darba. Izdari kaut ko, par ko jau sen sapņoji - kaut ko, kam iepriekš nebija pietiekami daudz laika. Brīvdienās apmeties kempingā ar draugiem, sāc apmeklēt vēderdejas, izlec ar izpletni vai nopērc dārgu soma - šīs pozitīvās sajūtas palīdzēs, lai paceltu garastāvokli uz ilgu laiku, tas, savukārt, nopietni ietekmēs darba spējas pozitīvā virzienā.
7. Meklē labo. Ja tu ej gulēt ar domu, ka rīt atkal karstajā un skaistajā laikā jādodas uz darbu, tas nozīmē, ka diez vai naktī sekos kārtīga izgulēšanās. Domā pozitīvi! Priecājies, ka ir vasara, un meklē visā labāko!
8. Izdomā vasaras rituālu. Atrodi kaut ko, kas var likt doties uz darbu ar prieku. Piemēram, pusdienas pārtraukumā dodies ar foršākajiem kolēģiem ēst savas līdz panemtās pusdienas uz terases vai jumta, ja ir tāda iespēja. Varbūt kopīgi dodieties uz tuvējo saldējuma kafejnīcu vai pārmaiņus gatavojiet biroja virtuvē atspirdzinošus kokteiļus.
9. Izmanto brīdi. Vasarā, kad lielākā daļa cilvēku ir relaksējošā stāvoklī vai strādā atvieglinātā tempā, tu vari diezgan viegli konkurēt un atrast savu nišu tirgū. Un, ja arī tavā frontē ir "klusums", izmanto šo laiku stratēģiski: pievērsies plānošanai, piestrādā pie jaunu kontaktu iegūšanas, profesionālās attīstības utt.
10. Atpūties pilnvērtīgi. Lai nebūtu jābūt greizsirdīgam uz saviem kolēģiem, kuri tobrīd gozējas kaut kur dienvidu saulē, parūpējies par savu atpūtu iespēju robežās pati. Atpūties aktīvi un daudzveidīgi. Izmanto visas iespējas nomainīt brīvdienās vidi, esi aktīva un neļauj garlaicībai pielavīties pat ne tuvu.
11. Izvairies no rutīnas. Ja ir tāda iespēja, dari dažādas lietas, lai nav katru dienu viens un tas pats - tā var ātri izdegt. Meklē jaunas idejas un inovatīvus risinājumus vecām problēmām.
12. Neieciklējies uz savu nepatiku. Jo vairāk tu domā par to, kāpēc tik ļoti negribas strādāt, jo mazāk tev paliks spēka un vēlmes darīt to, kas patiešām ir jāizdara. Ja zini iemeslu savai apātijai - tad darbojies un novērs to. Ja nezini - netērē laiku neauglīgām pārdomām.
13. Koncentrējies uz panākumiem. Pat vismazākā uzvara uzlabo garastāvokli. Kad neko negribas, sāc ar to, ko vari izdarīt vislabāk. Vasara reiz beigsies, tāpēc pilnveidojies, strādā pie savas attīstības un nākotnes idejām - tā būs labākā motivācija.