Vai darbaholisms un atvaļinājumu neizmantošana attaisnojas? Lūk, astoņi portāla "Business Insider" apkopotie iemesli, kāpēc atvaļinājums tiešām ir nepieciešams.
Atvaļinājums pagarina dzīvi par 20%
Ņujorkas Universitātes pētījuma, kurā tika aptaujāti 120 000 vīrieši vecumā no 35 līdz 57 gadiem, dati liecina, ka tie, kuri iet ikgadējā atvaļinājumā, palielina savas izredzes nodzīvot par 20% ilgāku mūžu nekā tie, kuri neizmanto šīs iespējas.
Apmierinātība ar dzīvi un enerģija
Tie, kuri izmanto ikgadējos atvaļinājumus, kas pēc Latvijas likumdošanas ir četras pilnas nedēļas, ir daudz apmierinātāki ar dzīvi un enerģijas pilni ikdienas darba rutīnā.
Atpūtas laikā dažbrīd dzimst lieliskas idejas
Kad prāts tiek atslogots no ikdienas daudzajiem darbiem, uzdevumiem, problēmsituāciju risināšanas un milzīgā informācijas apjoma, tad paveras iespēja uz lietām paskatīties it kā no malas un rodas jauni, radoši risinājumi.
Saule paaugstina produktivitāti
Atvaļinājuma laikā uzņemtā saules enerģija paaugstina produktivitāti ikdienas darbā par 34%.
Atvaļinājums var saglabāt laulību
Atvaļinājuma pavadīšana ar ģimenes locekļiem, kuriem darbu steigā ticis mazāk uzmanības, satuvina un ļauj izrādīt mīlestību, līdz ar to stiprina laulības saites.
Iespēja sajusties jaunam
Atvaļinājuma laikā jums nav jāseko stingram grafikam, laika plānojumam. Brīvība darīt visu, kas ienāk prātā. Peldēties, spēlēties, izbaudīt atrakcijas, būt mazliet bezatbildīgam kā bērnam.
Atvaļinājuma gaidīšana ir tikpat vērtīga kā pats atvaļinājums
Jau plānojot atvaļinājumu vai tikai domājot par to, rodas zināma gaidāmo svētku sajūta, kad varēs nomainīt ierasto vidi. Zemapziņā liekas, ka līdz ar vides nomaiņu, aizies prom arī visas raizes, kas šobrīd nomoka prātu.
Savas un uzņēmuma naudas ieekonomēšana
Darbinieks, kurš ir fiziski un garīgi noguris, gada laikā vairāk pakļauts dažām sīkām saslimšanām un neuzmanības kļūdām. Tāpēc, ejot plānotos atvaļinājumos, mēs saudzējam sevi un tādējādi ietaupām līdzekļus, kurus būtu jāiegulda ārstējoties.