PantherMedia/Scanpix
Foto: PantherMedia/Scanpix
Nereti gadās situācijas, kad, neraugoties uz šķietamo darba pieredzi, prasmēm un personības valdzinājumu, cerēto amatu tomēr neizdodas iegūt. Šai sakarā piedāvājam "Huffington Post" apkopotos noslēpumus, kurus pārvalda cilvēki – veiksminieki, atrodot darbu ikvienā dzīves situācijā, tā pilnveidojot sevi un veicinot profesionālo izaugsmi.

Nepaļaujies tikai uz sludinājumiem


Foto: PantherMedia/Scanpix
Pētījumi liecina, ka mūsdienās 80 procenti darba meklētāju vakances pārlūko internetā, izmantojot vietnes, kurās sludinājumi apkopoti pēc atlasītajiem kritērijiem. Tomēr šādi tiek palaisti garām patiesi labi piedāvājumi kārotajā jomā - nereti uzņēmumi informāciju par vakancēm public vien savā mājas lapā. Tāpat bieži gadās situācijas, kad vakance nemaz netiek izsludināta plašā kandidātu, kuri pieteikušies paši, interesējoties par darba iespējām konkrētajā uzņēmumā, dēļ.

Izmanto tev dotās sešas sekundes gudri


Foto: PantherMedia/Scanpix
Pētījumos atklāts, ka laiks, kas tiek veltīts potenciālā jaunā darbinieka pieteikuma izskatīšanai, ir sešas sekundes, tajās arī izsverot, vai kandidātu uzaicināt uz interviju klātienē.

Šai sakarā savā motivācijas vēstulē ieteicams izmantot tā dēvēto "spoguļošanas tehniku"- minēt rakstura īpašības, ko par vēlamām nodēvējis vakances izsludinātājs, raksturot, kādu labumu spēj sniegt uzņēmumam, kā arī izmantot retāk dzirdētu īpašību un prasmju novērtējumu.

Tāpat pievērs uzmanību pieteikuma noformējumam - eksperti teic, ka labākais burtu lielums ir 11. izmērs, nevis mazāks vai lielāks, bet rakstības stils - pēc iespējas klasiskāks.

Parūpējies, la tavs sociālo tīklu profils izskatās nevainojami


Foto: PantherMedia/Scanpix
Kandidāta sociālo tīklu profilu pārlūkošana pirms viņa aicināšanas uz interviju ir kļuvusi par normu. Eksperti iesaka rīkoties atjautīgi - personiskas fotogrāfijas Facebook profilā padarīt redzamas tikai draugiem, bet Twitteri izmantot kā platformu asprātīgu un intelektuālu komentāru izklāstīšanai, tā demonstrējot interesi par profesionālo industriju, kurā vēlies darboties.

Demonstrē entuziasmu, iztiekot bez liekas emocionalitātes


Foto: PantherMedia/Scanpix
Pat tad, ja esi sajūsmā par aicinājumu uz darba interviju, neļauj tam atspoguļoties tavā atbildes e-pastā. Atceries, ka emotikonām un familiāram stilam pagaidām tavā un potenciālā darba devēja komunikācijā nav vietas!

Tāpat arī, tiekoties aci pret aci, atsakies no klajas ekspresijas, ja vien vakance nav patiesi radošā jomā, un demonstrē pieklājību, aizrautību un piezemētu entuziasmu!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!