PantherMedia/Scanpix
Foto: PantherMedia/Scanpix
Teju katrs no mums ir piedzīvojis situāciju, kad, šķiet, diennaktī ir pārāk maz stundu, lai paveiktu cerēto. Šai sakarā piedāvājam piecus, "Huffington Post" apkopotus, vienkāršus, tomēr efektīvus padomus, kas ļaus efektīvāk plānot savu laiku un attiecīgi – paveikt vairāk.

Parūpējies par savu enerģiju


Foto: PantherMedia/Scanpix

Atšķirībā no laika, enerģija nav neierobežot. Tiesa, mums ir iespēja rūpēties par tās daudzumu, dzīvojot veselīgu dzīvesveidu, veltot laiku miegam un rūpējoties par savu fizisko un garīgo veselību.

Protams, lai justos labāk, nav uzreiz krasi jāmaina sava ikdiena - pietiks kaut ar vienu aktivitāti, piemēram, pusstundu ilgu krosu vai meditēšanu, lai tu jau nākamajā rītā justu ievērojamu atšķirību.

Veido sarakstus, nevis grafikus


Foto: PantherMedia/Scanpix
Lai saglabātu motivāciju, rakstiski piefiksē visus paveicamos pienākumus gan darbā, gan privātajā dzīvē, ietverot tajā darba pārskatu sagatavošanu un svarīgu zvanu veikšanu, kā arī došanos vakara skrējienā.

Redzot, cik patīkami ir nosvītrot jau paveiktās lietas, tevī radīsies vēlme un spēks darīt vairāk.

No rītiem atvēli laiku sev


Foto: PantherMedia/Scanpix
Nav noslēpums, ka ir rīti, kuros esam gatavi mesties darbos un paveikt pat visneiedomājamākās lietas. Tāpat ir rīti, ka tikai ar grūtībām piespiežam sevi piecelties no gultas.

Ja otrā veida rītu tavā ikdienā pēdējā laikā ir krietni vairāk nekā pirmā, pēc mošanās regulāri piefiksē, kā gulēji un kāda ir tava pašsajūta, savukārt iepriekšējā dienā pirms miega apdomā, ko esi paveikusi un cik daudz uzmanības veltījusi sev.

Šādi iespējams atrast dažādus enerģijas "ēdājus" - vēlu televīzijas skatīšanos, strādāšanu pēc darba laika beigām, neizkustēšanos, neveselīgas maltītes ieturēšanu pirms gulētiešanas un daudz citu faktoru, kas, pašai nemanot, ietekmē tavu enerģijas daudzumu.

Izvēlies prioritātes


Foto: PantherMedia/Scanpix
Lai lietderīgi izmantotu enerģiju, sadali paveicamos pienākumus trīs prioritāšu grupās. Ja jūti, ka šodien vēlies vien gulēt un laiskoties, izpildi vien obligāto minimumu, proti, pirmās prioritātes grupas uzdevumus.

Ja spēka un motivācijas ir vairāk, ķeries arī pie otrās grupas, dienas noslēgumā atjaunojot savu enerģijas līmeni ar fiziskām aktivitātēm vai vaļasprieku, kas sniedz gandarījumu.

Savukārt dienās, kas jūties enerģijas pārpilna, saskaņā ar prioritāšu sarakstu paveic visas ieplānotās lietas - tas sniegs prieku un gandarījumu, kā arī uzlabos noskaņojumu.

Pielāgojies apstākļiem


Foto: PantherMedia/Scanpix
Tā vietā, lai turētos pie ierastajiem plāniem un darba ritma, nebaidies izmantot vēlu iedvesmu sestdienas naktī, lai pastrādātu, vai bezmiega pilnu rītu pirmdienā, lai dotos agrā rīta skrējienā.

Vadoties pēc sava organisma sniegtajiem signāliem, paveiksi daudz vairāk nekā tad, ja spītīgi turēsies pie rutīnas un ierastā grafika.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!