Nebaidies uz brīdi paņemt atelpu
Ikvienā profesijā ir iespējams paņemt dažas brīvdienas pat tad, ja iemesls pēc to nepieciešamības ir nevis veselības problēmas, bet gan nenokārtoti privātās dzīves jautājumi.
Ikviena no mums ir piedzīvojusi situāciju, kad domas darba laikā nemitīgi liek atgriezties pie pārdzīvojumiem privātajā dzīvē, kā rezultātā darba pienākumu veikšanai paredzētais laiks tāpat tiek izniekots.
Lai izvairītos no nekvalitatīvas darba veikšanas un koleģiālo attiecību pasliktināšanās, tev bez iemesla zaudējot pacietību un sakliedzot uz darbabiedriem, izbrīvē pāris dienas, lai sakārtotu savu iekšējo pasauli un saņemtos dzīvot tālāk.
Raudāšana darba vietā – tabu!
Izplūšana asarās kolēģu un vadības priekšā ir ne tikai nepatīkama un mulsinoša, bet arī kaitē mūsu tēlam profesionālajā vidē. Ja jūti, ka emocijas ir pārlieku sakāpinātas, dodies pastaigā, pirms esi publiski izplūdusi asarās, un atgūsti savaldību vienatnē.
Piedāvā risinājumu
Lai cik saprotoša nebūtu priekšniecība, nevienam vadītājam nepatīk darbinieki, kuru tiešos pienākumus traucē veikt personiskas dabas sarežģījumi. Lai mazinātu spiedienu pēc vadības informēšanas par vajadzību uz laiku atbrīvoties no darba pienākumu veikšanas, nekavējoties piedāvā savu rīcības variantu iekavēto lietu pabeigšanai.
Tā sevi pozicionēsi kā atbildīgu un uzņēmumam vērtīgu darbinieci, neraugoties uz īslaicīgajiem sarežģījumiem, ko radi ar savu prombūtni.
Izvairies no katalizatoriem
Lai neuzkurinātu savas emocijas, izvairies no informācijas, kas tevi var sāpināt! Darba dienas laikā nepēti bijušā partnera profilu sociālajos tīklos, nepārlasi viņa sūtītās īsziņas un neklausies dziesmas, kas skanēja fonā jūsu pirmajā mīlēšanās reizē!
Koncentrējies uz darbu un saviem pienākumiem, tā mazinot arī sirdssāpes!
"Nē!" Pārmērīgai atklātībai
Nereti mēdzam sevi uzskatīt par kolēģiem tuvāku nekā tas ir patiesībā. Rezultātā radām neērtības sajūtu, daloties pārdzīvojumos un pat intīmās detaļās ar cilvēkiem, kuri to visu nemaz negrib uzklausīt!
Tāpēc, ja vien darba kolēģe patiesi nav tava labākā draudzene, izvairies no pārmērīgas atklātības, tā paglābjot gan sevi, gan sarunas biedreni no mulsuma pilniem brīžiem!
"Ieslēdz" autopilotu
Ik vakaru sastādi pienākumu sarakstu nākamajai dienai. Savukārt darba dienas laikā, jūtot sevī augam spriedzi, pieraksti uz lapiņas savas negatīvās emocijas un to cēloņus. Tas ļaus nodalīt privāto dzīvi no darba pienākumiem, turklāt viesīs tevī skaidrību par savām izjūtām.
Kā rīkoties, kad…
- Tavas attiecības ir izjukušas. Nerunā par to skaļi, neatklāj intīmas detaļas, pusdienojot ar kolēģiem, un, ja nepieciešams, palūdz brīvu dienu vadībai.
- Miris tev tuvs cilvēks. Informē par to savu priekšnieku un ielūkojies darba likumā – tuva cilvēka zaudējuma gadījumā iespējama ilgāka prombūtne no darba.
- Iemidzināts tavs mājdzīvnieks. Ja tava priekšniecība mīl dzīvniekus, vari apelēt pie vadības līdzjūtības, informējot viņus par savām izjūtām. Tāpat tev ir atļauts paņemt brīvu dienu no darba, lai atgūtos.
- Tu cīnies ar atkarību vai ēšanas traucējumiem. Neinformē vadību visos sīkumos, bet dodies atvaļinājumā, lai uzlabotu savu veselību, arī kolēģiem neatklājot tā patiesos iemeslus.
- Tu piedzīvo finansiālas grūtības. Ne kolēģiem, ne vadībai nav jāzina par tavām nebūšanām. Atprasies no darba, lai ieviestu kārtību finanšu jautājumos, tiekoties ar speciālistiem un nokārtojot problēmsituāciju!