Pārstrādāšanās
Pētījumi liecina, ka, jo vairāk strādājam, jo sliktākas kļūst mūsu spriešanas spējas. Tā rezultātā tiek pieļautas vienas un tās pašas kļūdas, zūdot koncentrēšanās spējām, kā arī mazinās darba produktivitāte. Tā iemesls ir pavisam vienkāršs – smadzenēm ir nepieciešama atpūta, pretējā gadījumā, pārstrādāšanās novedīs pie krietni sliktākiem darba rezultātiem.
Darbs bez apstājas
Ja strādā, no rīta piesēžoties pie darba galda un no tā atejot vien dienas beigās, tevis veiktā darba kvalitāte, visticamāk, ir zema. Smadzenēm ir nepieciešams atelpas brīdis, lai atjaunotos, tāpēc laiku pa laikam piecelies un nedaudz pastaigājies! Dodies pēc glāzes ūdens, pusdieno ārpus biroja, aprunājies ar kolēģi! Ja baidies, ka zudīs domas vai idejas pavediens, pieraksti to uz lapiņas, lai atsauktu atmiņā vajadzīgās detaļas, kad atgriezīsies!
Miega trūkums
Neskaitāmos pētījumos ir pierādīts, ka pietiekami ilgs un kvalitatīvs miegs ir vitāli nepieciešams normālai smadzeņu funkcionēšanai. Tas uzlabo koncentrēšanās un informācijas iegaumēšanas spējas, kā arī, kad esam atpūtušies, krietni ātrāk un profesionālāk reaģējam uz krīzes situācijām un rodam to risinājumus.
Atsakies no paraduma gulēt mazāk, lai it kā paveiktu vairāk – piekopjot šādu stratēģiju, tu patiesībā izdarīsi krietni mazāk, turklāt paveiktajam būs daudz sliktāka kvalitāte!
Gari e-pasti
Cieni ziņas saņēmēja laiku, īpaši, ja sazinies ar vadību, un, izmantojot elektronisko pastu, raksti ziņojumus, kas nav garāki par 300 vārdiem. Liekvārdība un tukšas pļāpas tikai nokaitinās adresātu.
Sakumpusi mugura
Dažādās aptaujās secināts, ka sakumpuši pleci rada sliktāku iespaidu par cilvēku nekā notraipīts apģērbs. Turi muguru staltu, īpaši, kad sarunājies ar kolēģiem un priekšniecību. Pareiza stāja un ķermeņa poza radīs pozitīvāku priekšstatu par tevi, kā arī iespaidu par profesionalitāti un kompetenci.
Nespēja saskatīt pilnu ainu
Ja vēlies nodrošināt karjeras izaugsmes iespējas, sāc lietas uzlūkot ārpus to ierastajiem rāmjiem. Centies saskatīt pilnu situācijas ainu, nevis tikai to daļu, kas attiecas uz tevi, piemēram, kāda projekta realizēšanā.
Izplūšana liekvārdībā
Sarunājoties ar līdzcilvēkiem, pievērsies konkrētajam tematam, atturoties no tukšām pļāpām, kas uz to neattiecas. Pretējā gadījumā vari riskēt atstāt neprofesionālu iespaidu vai pat aizdomas, ka par kaut ko melo vai centies noklusēt informāciju.
Pirms publicē jebkādu informāciju sociālajos tīklos, jo īpaši, darba laikā – izvērtē, vai tā nediskreditē tevi priekšniecības acīs.
Sūdzēšanās
Ikvienam no mums ir kaut kas, par ko pasūdzēties. Tomēr vairumā gadījumu darba diena nav šai nodarbei piemērotākais laiks. Īpaši, ja vēlies žēloties par nogurumu, pārmērīgu pienākumu apjomu vai citām lietām, kas tiešā vai netiešā veidā saistītas ar tavu profesionālo dzīvi.
Nekomunicēšana
Ja ikdienu pavadi, nesarunājoties ar saviem kolēģiem un/vai priekšniecību, kā gan viņi zinās, ar ko nodarbojies, kādi ir tavi tālākie mērķi un ieceres? Esi atvērta sarunām par veicamajiem darba pienākumiem un komunicē ar līdzcilvēkiem!
Kāda ir tava balss?
Kontaktējoties ar kolēģiem un vadību, pievērs uzmanību savam balss tonim. Tam, gluži tāpat kā tavai ķermeņa pozai, jābūt pārliecinošam. Esi savaldīga, runā skaidri un formulē domu viegli saprotamos teikumos. Tāpat centies runāt zemākā un nostādītā balss tembrā – spiedzīga un augsta balss, kas atgādina juceklīgu čivināšanu, izklausās samērā komiski.
Nepietiekama sagatavošanās
Tikšanos kavēšana un ierašanās ar teju minimālu nojausmu, par ko tad īsti būs gaidāmā saruna, noteikti nerunās tev par labu. Ja vēlies nostiprināt savas pozīcijas un radīt tāda darbinieka iespaidu, ar kuru var rēķināties, uz pārrunām, sapulcēm un tikšanās vizītēm ierodies sagatavojusies!
Pārmērīga izdabāšana
Ja strādā komandā, tad darba pienākumi, visticamāk, lielākajai daļai kolēģu ir tādi paši kā tev. Nepieļauj uzstājīgāko personu uzkundzēšanos, nemitīgi piekrītot viņu lūgumiem un priekšlikumiem, kas atņem laiku tevis pašas pienākumu veikšanai.
Privātās dzīves jautājumu risināšana
Protams, ikvienam var gadīties krīzes situācijas, taču, ja regulāri sazvanīsies ar savu vecmāmiņu darba laikā vai kārtosi privātus jautājumus ārpus biroja darba dienas vidū, ātri vien saņemsi aizrādījumus no vadības.
Ideju nepierakstīšana
Radošums ir vitāli svarīgs teju visās jomās, tāpēc pieraksti idejas, vienmēr un visur līdzi ņemot piezīmju blociņu, kas paredzēts īpaši šim nolūkam. Tas vairos gan tavas izaugsmes iespējas, gan uzlabos sniegumu.
Nepiemērots apģērbs
Ja vēlies gūt panākumus, ģērbies tā, ir kā jau būtu tos sasniegusi. Nekopts, nevīžīgs vai darba specifikai neatbilstošs apģērbs neveicinās tavu karjeras izaugsmi.