Ssohk - 4836
Foto: Shutterstock
Nereti ārēji šķietami pašpārliecināti un veiksmīgi cilvēki patiesībā sadzīvo ar nemitīgu sevis izaicināšanu, jo ikdienā, komunicējot ar līdzcilvēkiem, paužot savu viedokli vai uzstājoties plašākai auditorijai vai, tieši pretēji, vien pāris cilvēku grupai, izjūt spēcīgas bailes.

To, cik droši jūtamies publikas priekšā, iespējams pamanīt jau pirmajās klasēs. Visticamāk, arī tu atceries klasesbiedreni, kura, izsaukta pie tāfeles, spēja vien koši nosarkt un sastingt, neraugoties uz patiesībā labajām zināšanām par sev uzdoto jautājumu, kamēr cita, pat īsti nepārvaldot konkrēto tematu, pamanījās gan nopelnīt labu atzīmi, gan sasmīdināt visu klasi, "prožektoru gaismā" jūtoties kā zivs ūdenī.

Protams, sevis prezentēšanas prasmes ir iespējams uzlabot, komunikācijas paradumus – izkopt un ar šīm bailēm no sabiedrības vērtējuma, iespējamas izgāšanās un citām neparedzamām ķibelēm iemācīties sadzīvot. Taču kā to izdarīt veiksmīgāk? Kā izvairīties no neizbēgamās panikas, ugunīs degošajiem vaigiem un trīcošajām kājām, pirms izdevies sevi saņemt rokās? Ieteikumus sniedz psihoterapeite M.psych Benita Griškeviča.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!