darbs
Foto: Shutterstock
Darbs nav visa cilvēka dzīve, taču daudzi saskaras ar lielu izaicinājumu sabalansēt darba un privāto dzīvi. Mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas darbiniekus padara pieejamus teju divdesmit četras stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. Bailes pazaudēt darbu vai vēlme "uzkalpoties" arvien augstākā amatā spiež strādāt pārāk garas stundas. Šķietami nebeidzamās darba dienas radītais stress negatīvi ietekmē savstarpējās attiecības, veselību un vispārējo pašsajūtu.

Sabalansētā dzīvē līdzās darbam vienlīdz svarīgu vietu ieņem arī sociālās un personiskās attiecības, pašizaugsme, rūpes par veselību un tamlīdzīgas jomas, atzīst personības izaugsmes treneris Linards Lapa (http://www.7gudrie.lv). Viņš uzskata, ka cilvēki mēdz "ieslīgt" kādā no sfērām arī tāpēc, ka neapzināti nevēlas risināt problēmas kādā citā dzīves jomā. Tā, piemēram, pārpūle darbā var būt izskaidrojama gan ar nevēlēšanos risināt problēmas attiecībās, gan ar vientulību un kvalitatīvas sociālās dzīves trūkumu.

Turpinājumā Lapa komentē piecas izplatītas problēmas, kas rada klupšanas akmeņus ceļā uz sabalansētu dzīvi, un iesaka, kā tās risināt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!