Ataugušas matu saknes un bēres radinieka mājdzīvniekam: amizanti darba kavēšanas attaisnojumi
Foto: Shutterstock
Kam gan negadās no rīta aizgulēties, jo aizmirsts uzlikt modinātāju, mašīna nav bijusi iedarbināma vai satiksme pilsētas centrā tik liela, ka sastrēgumā pavadīts tik ilgs laiks, ka nokavēts darbs. Šie ir visai ticami un attaisnojami iemesli. Taču vai vari iedomāties, ka darbu tiešām nācies kavēt, jo vāvere ielauzusies virtuvē pa logu, tev iekoda pīle, ejot cauri parkam, vai noticis vēl kas cits absolūti neticams? Darba devēju un ņēmēju sastapšanās vietne "Career Builder" savā ikgadējā pētījumā apkopojuši trakākos un amizantākos attaisnojumus, kurus darbinieki klāstījuši saviem bosiem, jo kavēts darbs.

Bez amizantajiem attaisnojumiem, pētījumā atklāts, ka kopš pērnā gada veiktā pētījuma, aizvien mazāk darbinieku izmanto attaisnojumu, ka ir saslimuši, kaut patiesībā nav. Šādu iemeslu, lai neietu uz darbu, izmantojuši vien 35 procenti aptaujāto (pērn šis rādītājs bijis 38 procenti). Pētījums veikts ASV un tiešsaistē aptaujāti 3100 darba ņēmēju un 2500 darba devēju, laika posmā no šī gada 11. augusta līdz 7. septembrim.

Kad pētījuma veicēji jautāja, kāpēc darbinieki melojuši par to, ka ir slimi, 28 procenti atbildējuši, ka vienkārši nav gribējies iet uz darbu, bet 27 procenti no ļaunprātīgajiem "bastotājiem" atzinuši, ka izmantojuši šo dienu, lai dotos pie ārsta. 24 procenti atzinuši, ka saslimšanas atrunu izmantojuši, jo gribējuši atpūsties, bet 18 procenti no aptaujātajiem gribējuši izgulēties.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!