Pastāsti par sevi
Bieži vien intervētāji sarunas sākumā mēdz uzdot klasisko jautājumu, kurā tev jāsniedz neliels ieskats par sevi pašu. Svarīgi saprast, ka intervētājs ir redzējis tavu CV, tāpēc sīki un smalki atskaitīties no skolas gadiem nebūs īsti prātīgi. Tāpat nevajadzētu ieslīgt pārāk personīgās detaļās par savu dzīvi ārpus darba lauciņa.
Grāmatas "101 jautājums darba intervijā, kurš vairs neliks bīties" autors Džeimss Rīds stāsta, ka šim atvērtajam un plašajam jautājumam nav konkrētas atbildes. "Tas, ko tu stāsti, paliek tavā ziņā. Neviens to izlemt nevar – saproti, kas ir svarīgākais, izmēģini runu jau iepriekš un tad ar vieglu sirdi pasniedz sakāmo kodolīgi," tā Rīds.
Vajadzētu akcentēt izglītību un pašu svarīgāko no iepriekšējās pieredzes. Arī šis ir viens no jautājumiem, kurā potenciālie darbinieki mēdz lieki izplūst garā monologā, tāpēc savu svarīgāko vajadzētu mēģināt pastāstīt minūtē vai divās, uzsver "Mns" eksperti.
Ja tev būtu iespēja, ko tu mainītu savā vecajā darbavietā?
Kādi ir tavi plusi un trūkumi?
Uzdevums: kā tu paskaidrotu šo astoņgadīgam bērnam
Ko par tevi teiktu cilvēks, kurš tev neieredz?
Kāds ir lielākais risks, ko jebkad esi pieņēmusi?
Redzu, ka šajā laikā posmā neesi nekur strādājusi. Kāpēc?
Dzīvē gadās visādi. Iespējams, aizgāji no darba, bet neapzinājies, ka nākamo darbu nemaz tik ātri neatradīsi. Varbūt arī tevi atlaida – tā mēdz gadīties. Ko teikt intervētājam?