Kas šajā situācijā ir tas, kas mani neapmierina?
Tikai loģiski, ka neviens no zelta bedres prom doties nevēlas. Kas ir tas, kas tev nepatīk pašreizējā darbavietā? Kāpēc vēlies mainīt darbu? Vai problēma ir cilvēkos, apstākļos vai darbā kā tādā?
Saprotot, kas ir tas, kas tev neiet pie sirds, iespējams, vari arī atrast veidus, kā situāciju uzlabot. Varbūt tā ir jaunu pienākumu uzņemšanās vai tieši pretēji – atsacīšanās no kaut kā. Var sanākt arī tā, ka pat mazākās izmaiņas tavā ikdienā var pavērt jaunu skatu kaut uz gadiem darītu darbu.
Taču, ja darba būtība liek tavai galvai griezties, pastāv liela iespēja, ka vērts apsvērt citas iespējas – citu darbavietu vai darbošanos pavisam citā nozarē, ja saproti, ka šis pavisam nav tavs lauciņš.
Ja tevi neapmierina atalgojums, vērts ieskatīties četru soļu plānā par to, kā lūgt algas pielikumu, bet, ja tie ir kolēģi, kas spēlē uz tavām nervu stīgām, lūk, padomi, kā ar viņiem tikt galā nenosirmojot!
Vai esmu darījusi visu iespējamo, lai uzlabotu savu darba dienas ritējumu?
Iemesli atlūguma rakstīšanai var būt dažādi. Tomēr steigt pie priekšniecības ar ziņu, ka plāno doties prom no darba, nevajadzētu pie katrām sīkākajām grūtībām. Jo īpaši tādēļ, ka, iestrādājoties jaunā darbavietā, bez grūtībām neiztikt. Būs vajadzīgs kāds laiks, lai pierastu nosacījumiem un ikdienas ritējumam. Arī tad, ja konkrētajā darbavietā atrodies ne pirmo gadu, nevajag ļaut negatīvajām emocijām ņemt virsroku. Kad esi atbildējusi uz pirmo jautājumu un problēma ir apzināta, laiks meklēt risinājumu – ko es varu darīt lietas labā, lai uzlabotu savu ikdienu darbā? Vai esmu darījusi visu, kas manos spēkos?
Vēlreiz gan jāuzsver, ka vēlēšanos doties prom no darba var rosināt vairāki faktori, arī tādi, kurus ietekmēt tu nevari. Bet kopumā pārmaiņas – tas nav nekas slikts un dažkārt tās ir pat vajadzīgas. Taču atceries, ka darba pamešana pie katrām mazākajām ķibelēm arī ne pie ka laba dzīvē nenovedīs. Viss atkarīgs no situācijas.
No kā, neskaitot atalgojumu, es vēl atsakos?
Neskatoties uz to, vai pamet darbu kādas citas iespējas dēļ vai tikai tāpēc, ka šo darbu nespēj vienkārši paciest, būtiski padomāt arī par ikdienā neievērojamajiem bonusiem. Pajautā sev – ko šis darbs vēl man piedāvāja? Veselības apdrošināšanu, atmaksātus kursus, elastīgu darba laiku vai kādus citus bonusus?
Bieži vien, uzsākot darba gaitas jau kaut kur citur, cilvēks var atcerēties par citām priekšrocībām, ko iepriekšējā darbavieta piedāvāja. Ja kāds no šiem priekšnosacījumiem ir svarīgs, tad vērts jau laikus pameklēt uzņēmumu, kas to var piedāvāt, vai arī apdomāt, vai šajā gadījumā nudien izdevīgi ir rakstīt atlūgumu, ja bez šīs konkrētās priekšrocības iztikt nevari.
Ko es sagaidu no dzīves – kādi ir mani karjeras plāni?
Viena no lielākajām kļūdām, kā uzsver karjeras eksperti, ir pamest darbu bez jebkāda nākotnes plāna, bet ar lieliem sapņiem un augstām prasībām darba tirgū. Ir maldīgi uzskatīt, ka, uzfrišinot savu CV, uzreiz pavērsies neskaitāmas karjeras iespējas. Protams, notiek brīnumi un kādam arī paveicas, taču cerēt uz ziliem brīnumiem ir visai naivi.
Deviņi veiksmes stāsti par karjeras maiņu
Ja darbs ir sirdslieta, atalgojums vairs nespēlē galveno lomu. Kristīne un viņas veiksmes stāsts
Pamest stabilu darbu, lai sekotu savam aicinājumam ar vēl neskaidru nākotnes vīziju – lai arī kādam šāda izvēle var likties drosmīga, Kristīne Alsiņa Stengrevica šo lēmumu pieņēma nekavējoties. Par savu izvēli būt daļai no rallijkomandas un par savu kaislību – autosportu – stāsta pati sieviete.
Pamest noziedzniekus, lai rūpētos par skaistumu. Kā Laine Lapiņa pagrieza dzīvi par 180 grādiem
Mēs mēdzam šad un tad aizdomāties par saviem nepiepildītajiem sapņiem – kā būtu, ja būtu? Kāpēc nesekojām savām kvēlākajām vēlmēm, bet darījām tikai to, kur skaidri un gaiši bija jau redzama stabilitāte? Šādus jautājumus sev noteikti vairs neuzdod Laine Lapiņa jeb viens no tiem cilvēkiem, kas pierādījis, ka dažkārt sekošana savai sirdsbalsij ir to vērta. Viņa, strādājot kā policijas darbinieks jau trešajā paaudzē, pieņēma lēmumu darīt to, kas no sirds patīk un pierādīt sevi skaistumkopšanas pasaulē, kļūstot par manikīri, pasniedzēju, kura var savas zināšanas nodot citiem, un atverot savu studiju.
Supermodele un bankas darbiniece maina savas dzīves, lai veidotu kopīgu biznesu
Krista Birmane kopš 18 gadu vecuma ir strādājusi banku sektorā, bet Beāte Stivriņa ir pasaulslavena topmodele, kas jomā darbojas no 15 gadu vecuma. Viņas iepazinās pavisam nesen un neilgi pēc tam uzsāka kopīgu biznesu – modes un dizaina konceptveikala vadīšanu. Abām sievietēm tas ir izaicinājums, kas saistās ar būtiskām izmaiņām karjerā un sapņu piepildīšanu.
Mamma ar uzņēmējas garu – Linda Ķuze: pietiek salīdzināt sevi ar citiem un dzīvot svešas dzīves
Linda Ķuze ir mamma un uzņēmēja. Un tieši tad, kad viņa laidusi pasaulē savu meitiņu, viņa sapratusi, ka ir laiks atvadīties no iepriekšējās kaislības un biznesa, un darīt to, par ko jau sen sapņojusi. Neskatoties uz savu žiperīgumu, Linda atgādina, ka katram ir savs ceļš ejams – nav jāizjūt spiediens, ja ir vēlēšanās būt mājās ar mazuli un papildus nestrādāt, kā arī nav jājūtas slikti, ja ir vēlme attīstīt savu ideju un brīvo laiku pavadīt bez bērna.
Turpināt ar lielāku jaudu: kā Iveta pieņēma lēmumu pamest pamatdarbu, lai ceptu kūkas
Kad tad, ja ne tagad – šo jautājumu pirms pieciem gadiem sev uzdevusi Iveta Dmitrijeva, drosmīgi pametot stabilu pamatdarbu un pievēršoties savam hobijam jeb kūku cepšanai. Pati kūkotāja un uzņēmuma "Yvette" īpašniece atzīst – izvēle nav bijusi viegla un darbu bijis vēl vairāk nekā parasti, jo viņa vēlējusies pierādīt, ka lēmumam ir ne tikai morāls, bet arī materiāls ieguvums, tomēr tagad skaidrs, ka viss bijis tā vērts.
No mārketinga speciālistes par fitnesa treneri. Ilzi Štrombergu pārmaiņas nebiedē
Ilze Štromberga ir 28 gadus veca valmieriete un pilna laika mamma, kas pašlaik ir ceļā uz savu mērķi kļūt par fitnesa treneri. Viņa norāda, ka jau kopš bērnības nodarbojas ar sportu – tas ir viņas darbs un vaļasprieks. Ilzei ļoti patīk, ja sports ir viņas ikdiena. Neskatoties uz to, ka fiziskas aktivitātes jau sen ir nozīmīga Ilzes dzīves daļa, viņa atklāj, ka joprojām šajā jomā viņai ir daudz nezināma.
Gaisā neviens vēl nav palicis! Visjaunākā gaisa balona pilote Latvijā – Ieva Šķēle
"Neuztraucies, gaisā neviens vēl nav palicis," mani ar humora devu mēģina nomierināt gaisa balona "Latvija" komanda, lūkodamies kur šoreiz piezemēsies viņu pilote – Ieva Šķēle, kura ir visjaunākā gaisa balona pilote Latvijā.
No dekrēta atvaļinājuma līdz savam biznesam – Lindas veiksmes stāsts
Linda Lukstiņa ikdienā saimnieko vienā no mīlīgākajām Rīgas bodītēm – dizaina papīrlietu veikaliņā "Manilla". Ziemassvētkos šeit drūzmējas daudz priecīgi satrauktu dāvanu pircēju, bet ikdienā iedvesmu savam radošajam lidojumam, kā arī gaumīgas dekorācijas svētkiem un skaistu iesaiņojumu dāvanām atrod laba dizaina cienītāji un tie, kuri joprojām mīl rakstīt ar roku uz laba papīra, izmantojot kvalitatīvas rakstāmlietas. Mūsu sarunā ar Lindu noskaidroju, kāds ir ceļš pretim savam uzņēmumam un, vai sievietei būt biznesā ir viegli.
Stāsts par uzņēmību: Ingūna sāka pērļot, lai nodrošinātu sevi un meitiņu
Neuzskatīt sevi par upuri un rīkoties – tieši tādu mērķi sev uzstādīja 31 gadu vecā Ingūna Kumsāre, kura nolēma "pērļot", lai varētu nodrošinot sev iztiku. Tikai ar vienu feisbuka ierakstu viņas aizsāktais bizness uzņēma jaunus apgriezienus.