darbs sieviete dators
Foto: Shutterstock
Ar kolēģiem jāiemācās sadzīvot mīļā miera labad. Zināms, ka ar visiem nevar izveidoties brīnišķīgs kontakts, tomēr ir vērts pacensties vismaz neizvest viņus no pacietības rāmjiem. Pateicoties "Business Insider" atgādinājumam, turpinājumā piedāvājam darbības, no kurām vajadzētu izvairīties, lai nenokaitinātu apkārtējos.

Došanās uz darbu, kad veselība streiko

Lai arī viss atkarīgs no imūnsistēmas, reizi pa reizei sanāk kaut kur saķert kādus baciļus. Protams, katru reizi ar augstu temperatūru nesasirgstam, tomēr apaukstēšanās simptomi mūsu platuma grādos nav nekas neparasts. Šādās situācijās ir vairāki varianti, kā rīkoties – kādi uzskata, ka tā ir pasaules traģēdija un no mājas ārā iet negrasās, citi savukārt braši soļo uz darbu, domājot, ka tas tāds nieks vien ir. Šeit gan jāsaka, ka viss ir ļoti atkarīgs no situācijas un saslimšanas pakāpes, tomēr, ja skaidri un gaiši jūtams, ka cilvēks ir saslimis, tas var radīt diskomfortu pārējiem.

Atnākot uz darbu sliktā stāvoklī, tu radi risku arī kolēģiem, paaugstinot iespēju aplipināt arī apkārtējos. Kamēr centies pierādīt savas spējas un neatlaidību kolēģiem un priekšniecībai, tas patiesībā var nākt tikai par ļaunu.

Izvērtē situāciju un, ja veselība streiko, uz darbu nedodies.

Skaļums – nedomāšana par citiem

Foto: Shutterstock

Esot savā darbavietā, mēs cenšamies visi sadzīvot draudzīgi, lieki nevienu netraucējot. Tomēr cilvēki ir dažādi, un ne visiem ir vienāda izpratne par pieņemtajām normām.

Uzstādi savu telefona signālu uz klusumu, izvairies no privātām sarunām pa telefonu darba laikā un pat ar mūziku, ko klausies ar austiņu palīdzību, centies nepārspīlēt. Gluži tas pats arī attiecas uz kraukšķīgu našķu notiesāšanu pie sava darba galda vai citām skaņām, kas, lai arī nepārspēs nekādus skaļuma rekordus, ilgtermiņā var novest līdz baltajām pelītēm.

Ja šos priekšnoteikumus saticībai darbavietā neievērosi, par labām attiecībām vari nesapņot.

"Tehniskā apkope" darbavietā

Foto: Shutterstock

Katram no mums ir savi rituāli, lai mēs justos un izskatītos labi, un tie ir pat ļoti nepieciešami. Taču būtiski savu "tehnisko apskati" veikt mājās.

Lai arī saka, ka viss dabiskais nav riebīgs, piemēram, nagu griešana vai pat vīlēšana darba vietā īsti nav pieņemama un daudziem var radīt nepatīkamas emocijas. Tas pats attiecas arī uz izsitumu spaidīšanu, skaļu deguna izšņaukšanu vai citiem šādiem paradumiem, kam darbavieta nav īsti piemērota.

Ja tomēr rodas neatliekama vajadzība kādu no šiem paradumiem veikt tieši šeit un tagad, tad vispiemērotākās būs labierīcības, kur netraucēti var izdarīt visu, kas vajadzīgs.

Pārmērīga smaržu buķete

Foto: Shutterstock

Arī aromāti ir diezgan jutīga tēma daudziem. Pirmkārt, būtiski, lai tiktu ievērota personīgā higiēna, jo neviens nevēlas pavadīt darba stundas diskomfortā un cīnoties pēc svaiga gaisa.

Otrkārt, svarīgi nepārspīlēt arī ar smaržu pūtieniem – kā zināms, arī šīs aromāts var būt gana uzmācīgs, jo īpaši tad, ja telpā diena jāvada ar vairākiem cilvēkiem, kuri visi nedaudz "pāršāvuši pār strīpu". Ja šīs smaržas sajaucas, galvassāpes garantētas.

Ja tev patīk aizrauties ar smaržām, neesi izbrīnīta, ka kāds atkal nopūtīsies, kad ienāksi telpā. Ja tavi kolēģi ir nedaudz kautrīgāki, nekādas piezīmes nesaņemsi, tomēr zināms nīgrums no viņu puses noteikti neizpaliks.

Garas pļāpas par sevi

Foto: Shutterstock

Ir lieliski, ja kolektīvs ir draudzīgs un neliela patērzēšana ir ierasta lieta jūsu bariņā, tomēr visām sarunām jābūt ar mēru. Jau iepriekš esam stāstījusi, ka ir gan tēmas, kuras neapspriest ar kolēģiem, gan dažādas frāzes, ko nekad neteikt priekšniecībai. Taču, neskatoties uz visu to, ir jāpiebremzē arī ar pavisam vienkāršiem sarunu tematiem.

Kad kāds cenšas nodoties savu pienākumu izpildei, netraucē viņu, ja vien tas nav saistīts ar darbu. Gluži tāpat – ieturi zināmu distancīti un veido profesionālas attiecības ar viņiem, tātad neatklāj pārāk daudz par sevi. Nevienam nav jāzina, cik vētraina bija tava ballīte šajās brīvdienās vai ko tu ēdi no rīta. Ir lietas, ko vajadzētu paturēt pie sevis un ar savām garajām pļāpām neaizkavēt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!