sieviete darbs kolēģi
Foto: Shutterstock
Darāmā daudz, bet nav iespējams saņemt dūšu pie kaut ko ķerties klāt. Tādas ir daudzu cilvēku pirmdienas. Skaidrs, ka būs vien sevi jāsaņem rokās un jāstājas pretī dienai. Bet kā dienu padarīt pēc iespējas produktīvāku? Amerikāņu psihologam un vairāku grāmatu autoram Trevisam Bredberijam ir atbilde.

Modinātāja atlikšana

Šķiet, ka visi apzināmies modināta atlikšanas lāstu. Lai arī šķietami sevi vēl palutinām, atļaujot pasnaust vēl 10 minūtes, rezultātā tas neko labu nenes, vien rada vēl lielāku miegainības un noguruma sajūtu.

Pēc šāda saraustīta miega nereti cilvēks jūtas vēl ļaunāk, turklāt šī sajūta var nepazust pat stundām, kas, protams, ietekmē arī tavu spēju darboties.

Lai izvairītos no šādām situācijām, neraugoties uz to, ka varbūt ļoti gribētos vēl nedaudz pabaudīt mīksto spilvenu un silto segu, nepieciešams apjaust, ka ar 10 minūtēm īsti nebūs līdzēts, lai justos labāk.

Te vari vairāk lasīt par to, ko organismam patiesībā nodara modinātāja atlikšana, bet šeit – kā mosties agrāk un neatlikt modinātāju.

Vairāku darbu darīšana vienlaicīgi vai svarīgu darbu atlikšana

Foto: Shutterstock

Perfekcionisms

Sanāksmes

Foto: Shutterstock

Lai arī tikšanās darbā un konstruktīvas sanāksmes, izrunājot svarīgāko, ir nepieciešamas, nereti gadās, ka tās nopietni iedragā robu tavā produktivitātē.

Tās mēdz novirzīties no būtiskākā, aizkavēties un visādi citādi aizgaiņāt vēlmi un spēju strādāt cītīgi un produktīvi.

Tiesa, ne vienmēr ir iespējams no tām izvairīties un ne vienmēr to arī vajadzētu, tomēr, ja ir iespēja, būtu lieliski turēties pie kāda konkrēta sanāksmju vadīšanas plāna, lai pēc iespējas mazāk zaudētu laiku, runājot par kaut ko nevajadzīgu, lieku.

Atbildēšana uz e-pastiem tiklīdz tie tiek atsūtīti

Foto: Shutterstock

Viss, protams, lielā mērā atkarīgs no tava darba uzdevumiem. Tomēr, ja atbildēšana uz e-pastiem ir otršķirīga, būtu vērts piedomāt pie saviem ieradumiem.

Produktīvi cilvēki neļauj iekritušajām vēstulēm e-pasta kastītē ietekmēt viņu darbus. Tas nozīmē, ka katru reizi, kā ienāk kāda jauna ziņa, viņi to necenšas apskatīt, izlasīt vai vajadzības gadījumā – izdzēst. Tā vietā viņi ir izvirzījuši prioritātes un atbild uz vēstulēm tikai tad, kad konkrētais darbiņš ir paveikts, un darbu sarakstā atvēlēta vieta e-pasta ziņu šķirošanai.

Ja iespējams, vērtīgi izveidot sistēmu, grupējot arī vēstuļu nozīmību pēc to adresanta.

Sērfošana internetā

Foto: Shutterstock

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!