Ļauna prāta turēšana
Situācijas mēdz būt dažādas. Būsim godīgi, ne visiem cilvēkiem ir iespējams un vajag izpatikt, un ir arī tādi cilvēki, kuri tik ļoti nesimpatizē, un arī tas ir normāli.
Tomēr, ja darbā sanāk kādas nesaskaņas un tu sāc turēt ļaunu prātu, tu neapzināti no šī cilvēka sāc izvairīties. Realitātē šādas situācijas ietekmē darba gaitu, jo sarežģī jūsu turpmāko komunikāciju, un enerģija tiek patērēta, meklējot jaunus veidus, kā apiet nevēlamajai personai ar līkumu, protams, mazinot produktivitāti.
Risinājums šādās situācijās ir sekojošs: ir nepieciešams izrunāties aci pret aci, noliekot personīgās antipātijas otrajā plānā un fokusējoties uz darbu. Cilvēki vēlas sadarboties ar komandas spēlētājiem, tāpēc ir jāpierāda savs briedums un jārisina situācijas kā pieaugušiem cilvēkiem.
Ja vēlies tomēr attiecības veidot pēc iespējas draudzīgākas, te atradīsi darbības, kas kolēģus var izvest no pacietības rāmjiem, lai vismaz no pāris neveiklām situācijām izvairītos. Savukārt šeit meklē kaitinošākos kolēģu tipus un veidus, kā ar viņiem sastrādāties.
Priekšnieka ignorēšana
Lai arī gaužām nepatīkami ir nemieri ar kolēģiem, nesaskaņas ar priekšniecību noteikti nav patīkamākas. Šeit jāatceras, ka tavs darba devējs nav vien fona cilvēks, kuru satiekot, pēkšņi jāizrāda savi dotumi vai pēc iespējas mazāk jāizceļas uz pārējo fona. No priekšnieka nevajag izvairīties, gluži pretēji – draudzīgas sarunas un spēcīgāks kontakts var tev palīdzēt nostiprināt savu vietu.
Šeit atradīsi pāris padomus, kā veidot labākas attiecības ar darba devēju, neiemantojot lišķa statusu.
Frāzes "tev nav taisnība" izmantošana
Ja tavs darbs ietver saskarsmi ar cilvēkiem, šķiet, ikviens šajā jomā strādājošais zina mūžseno frāzi, ka klientam ir taisnība. Tātad skaidri un gaiši norādīt, ka otra cilvēka viedoklis ir greizs, nebūtu prāta darbs.
Augstprātības un necieņas izrādīšana
Tu vari būt labākā no labākajām savā jomā, tomēr, ja neviens ar tevi nevēlēsies strādāt, izcīnīt zelta kalnus būs visai grūti. Lai arī ikvienam no mums var būt sliktāka diena, kad stress un slikts noskaņojums ietekmē mūsu runāšanas toni, to nevajadzētu attīstīt par ieradumu.