Par citu kolēģu neizdarību
Noteikti nebūs labi, ja sāksi ar kolēģiem apspriest, kurš darbinieks konkrētajā dienā vai laika posmā izdarījis mazāk nekā citi, kurš visilgāk bijis pusdienās, kurš no rīta kavējis u.c. Ja tu nekādā mērā nevari ietekmēt viņa darba stilu, ikdienas ritmu vai pat atlaist no darba, šāda veida sarunas ir liekas.
Citiem šāda rīcība var šķist kā izmisis gājiens no tavas puses, lai tikai parādītu, cik ļoti esi labāka par "sliņķīti". Ja arī kāds nestrādā tik labi, kā citiem gribētos, visticamāk, ikviens to jau zina – atceries, ka šādi cilvēki ir teju visos kolektīvos, un arī priekšniecība ar laiku redzēs viņa klātbūtnes neproduktivitāti.
Par drēbēm un ārējo izskatu
Protams, komplimentu teikšana nav nekas slikts – cilvēki lielākoties ir priecīgi, kad viņu virzienā tiek izteikta kāda pozitīva piezīme, taču "Business Insider" eksperti min, ka darba vidē komplimentu izteikšana par ārējo izskatu esot nevajadzīga un pat nepieklājīga. Piemēram, nevajadzētu runāt par to, kā konkrētajam kolēģim pieguļ blūze vai svārkos izceļas gurni.
Iedomājies situāciju, kad kāda kolēģe ir pieņēmusies svarā, bet tev šķiet, ka viņa ir stāvoklī. Ja to pateiksi skaļi, neveikla situācija garantēta – gan tu, gan arī viņa jutīsies slikti. Vēl svarīgi piebilst, ka darba vidē nav vajadzīgs runāt tieši par apģērbu un ārējo izskatu – citādu komplimentu izteikšana nav uzskatāma par nepareizu.
- Savam ārējam izskatam noteikti gan ir vērts pievērst uzmanību, ja dodies uz darba interviju, jo izvēlētais apģērbs potenciālajam darba devējam var vēstīt par tavu attieksmi. Plašāk lasi te.