Savukārt, lai ķermeņa valodu spētu izmantot savā labā, iedvesmojoties no "Rider's Digest" un "Psychology Today", "Viņa" sagatavojusi dažus ieteikumus, kas būtiski uzlabos tavu darba ikdienu un arī sadzīvi mājās. Process, kas notiek neverbālas komunikācijas laikā, tiek skaidrots, izmantojot cilvēka ķermeni, kustības, sejas grimases, balss toni un skaļumu, kā arī citus smalkus pavedienus.
Rokas, kas veido trijstūri
Nereti tieši politiķi vai augstas amatpersonas un lielu uzņēmumu vadītāji izvēlas rokas savienot, veidojot trijstūri – pirksti veido figūras spicīti, savukārt īkšķi savienojas un līdzinās pamatnei. Šī kombinācija savā veidā parāda varu un nozīmību, kas runātājam piemīt. Atsevišķās situācijas ir lieliski neverbāli paust savu svarīgumu, bet, piemēram, darba intervijās šādi rokas savienot nevajadzētu.
Rokas trijstūra pozīcijā palīdz cilvēkus uzskatīt ticamākus un vairāk kā ekspertus noteiktā jomā, ja tie tādi patiesi ir. Savukārt, ja nemaz neorientējies nozarē, par ko klāsti savam darba kolēģim vai centies iegūt jaunu amatu, šī kombinācija var tikt uztverta kā augstprātības simbols. Mūsdienās cilvēki ir pietiekami zinoši arī ķermeņa valodas aspektos, tāpēc noslēpt patiesību kļūst arvien grūtāk.
Draudzīga attieksme un pareizā stāja
Darba intervijā vai arī brīžos, kad iepazīsties ar jauniem cilvēkiem, vienmēr atceries par draudzīgu attieksmi. Ja uzvedīsies mierīgi, paralēli galvā apsverot lietas, kas tev patīk otrā personā, visticamāk, arī saruna vedīsies veiksmīgā un patīkamā gaisotnē. Brīžos, kad noskaņo sevi uz pozitīvas un draudzīgas attieksmes viļņa, arī tavas kustības ir daudz pārliecinošākas un relaksētākas.
Vēl kāds knifiņš, kas var palīdzēt, piemēram, iegūt kāroto amatu darba vietā, ir censties otrai personai justies nedaudz īpaši. Tas nenozīmē, ka tev ir kādā veidā jāvilina vai jāietekmē savā labā, bet gan ar savu atvērtību, patieso stāstījumu un smaidu jāpārliecina, ka tieši tu esi labākā kandidāte.
Līdzīgi ir arī ar izvēlēto stāvēšanas vai sēdēšanas pozu, kas var norādīt – esi satraukusies, nobijusies un vai vispār vēlies iesaistīties sarunā. Tāpēc iztaisno muguru, centies atbrīvot plecus un turēt zodu paralēli grīdai. Izvairies no salīkušām pozām ar nolaistu galvu, kas vēstīs tikai par pārliecības trūkumu. Tāpat nekrusto rokas uz krūtīm, lai sarunas biedrs neuzskatītu, ka tev apspriežamais jautājums neinteresē un noslēdzies sevī. Drīzāk izvēlies tās viegli novietot uz ceļiem.
Patiess smaids un acu kontakts
Ir zināms, ka smaids it visam piešķir pozitīvu noskaņu, kā arī parāda sarunas partnerim, ka esi atvērta un atklāta. Atslēgas vārds ir tieši patiesums, jo viltīgs smaids ar nelielu ļaunuma pieskaņu uzreiz tiks atmaskots un pretējai pusei negūs vajadzīgo priekšstatu par tevi. Tāpat ir vērts seju vērst tieši pretī otrai, lai ir redzamas abas puses. Tas pārliecinās, ka tev nav nekas slēpjams.
Ja vēlies, smaidu sniedz konkrētajai personai, īsu brīdi nofiksējot ar tiešu skatienu sejā. Tā tu nenoliedzami parādīsi, ka smaidi kopā ar viņu, nevis par kādu priekšmetu vai atgadījumu, kas notiek apkārt. Būtībā smaids piestāv arī draudzīgam un pārliecinošam acu skatienam, kas ir vēl viens neverbālās komunikācijas aspekts.
Centies pildīt šādu acu skatiena kombināciju – sākumā velti vienu sekundi personas sejai kopumā, tad vienu sekundi veries acīs, pēc tam mirkli skaties uz degunu un tad sekundi velti mutes daļai. Dažiem var patikt, ka nepārtraukti lūkojies taisni acīs, savukārt citiem – tas var šķist par biedējošu. Tāpat sarunas laikā pilnībā jāizslēdz apkārtējās telpas vai telefona pētīšana, kas klaji norāda – tev ir garlaicīgi.
Žesti, rokasspiediens un kāju novietojums
Spēcīgs rokasspiediens veido lielisku pirmo iespaidu par tevi, tāpēc rūpīgi piedomā, lai roka nebūtu sasvīdusi vai netīra. Noteikti izvēlies rokasspiedienu veikt, stāvot kājās, kas piedod notikumam īpašu nozīmīgumu. Ja dodies uz darba interviju, tad noteikti izvēlies nedominēt un nepārspīlēt ar rokasspiediena spēku – otra cilvēka rokas pārlieku cieša saspiešana negarantē, ka darbu noteikti iegūsi.
Pat kāju novietojums var liecināt par to, cik ļoti sarunas partneris ir vai nav ieinteresēts. Tāpēc, ja dodies uz kādu svarīgu tikšanos, vienmēr centies purngalus novietot pret sarunas partneri. Savukārt, lai parādītu, ka pilnībā esi iesaistījusies sarunā, viegli pieliecies pret sarunas partneri.
Savukārt savam ķermenim ļauj kustēties brīvi un dabīgi. Ja novēro, ka parasti satraukumu brīžos sastingsti un gandrīz nemaz nekusties, centies novērst šo ieradumu, jo otram var šķist, ka līdz galam neesi godīga vai centies kādā veidā maldināt. Tikpat svarīgi ir arī roku žesti, kas sarunai piedod vajadzīgo plūdumu un parāda, ka esi ieinteresēta notiekošajā. Tomēr ar žestiem nevajadzētu pārspīlēt, lai visa uzmanība nebūtu pievērsta tikai rokām un to kustībām.
Vēl citus ķermeņa valodas knifiņus atradīsi šajā rakstā.