Ko neteikt darba intervijā, lai nevajadzīgi nepārcenstos
Foto: Shutterstock
Lai intervijā parādītu sevi no labākās puses, nepieciešams tai pienācīgi sagatavoties – vairākas reizes skaļā balsī jau mājās nodeklamēt atbildes uz izplatītākajiem jautājumiem, kā arī atsvaidzināt pārliecināšanas un ieinteresēšanas veidus. Taču, gribot kā labāk, cilvēki nereti pārcenšas, tāpēc "Business Insider" eksperti norādījuši, kuras frāzes darba intervijās labāk paturamas pie sevis.

Darba intervijas var būt ļoti kutelīgs process. Kā minēts iepriekš, ir svarīgi jau iepriekš sagatavot atbildes uz tādiem jautājumiem, kas, piemēram, skar algas jautājumu, lielākos trūkumus vai iepriekšējās darbavietas pamešanu, taču tikpat nozīmīgi ir sarunu ar darba devēju arī saglabāt brīvu un nepiespiestu.

Lai gan pārsvarā darba intervijas noris pēc principa – priekšnieks jautā, pretendents atbild, bieži vien arī potenciālajam darbiniekam tiek dots vārds, lai viņš varētu uzdot jautājumus. Ja iepriekš nav bijis minēts par brīvu darba grafiku, nevajadzētu vaicāt, vai to vari veidot pati pēc saviem ieskatiem. Tāpat eksperti norāda, ka nevajadzētu īpaši interesēties par to, vai priekšniecība iepriekš veikusi izpēti par tevi, kā arī jau pirmajā tikšanās reizē mēģināt noskaidrot, cik ātri var tikt pie pirmā paaugstinājuma. Plašāk par šiem un vēl citiem jautājumiem, kurus labāk neteikt, satiekoties ar potenciālo darba devēju, lasi šajā rakstā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!