ieviete jūra vasara prieks atpūta miers
Atpūta un brīvdienas patīk ikvienam, it īpaši tad, kad esi cītīgi strādājis un esi atslodzi patiesi nopelnījis. Tāpat ikviens zina, ka viņam ir tiesības darba devējam iesniegt iesniegumu ar atvaļinājuma pieprasījumu, un arī zinām, ka, ja tas nav izņēmuma gadījums, tad arī par brīvdienām mums jāsaņem samaksa. Lai gan, iespējams, viss šķiet skaidri saprotams, tomēr tas var būt maldinoši.

Lai tev nerastos pārpratumi un nesaskaņas ar darba devēju, konsultējoties ar Valsts Darba inspekciju (VDI), "Viņa" skaidro visu būtiskāko par atvaļinājumu.

Katrs, kurš kaut reizi ir parakstījis darba līgumu, zina, ka pirmajā darba gadā, pēc nepārtraukti nostrādātiem sešiem mēnešiem, katram darbiniekam pienākas apmaksāts četru nedēļu atvaļinājums, kuru var izņemt visu, divās daļās vai sadalīt sīkāk, iepriekš vienojoties ar darba devēju. Iespējams, tu esi jauns darbinieks savā darba vietā, un, vien nostrādājot mēnesi, tev ir nepieciešamība ņemt atvaļinājumu. Lai gan Darba likumā tas nav atrunāts, tomēr VDI stāsta, ka, pēc abpusējas vienošanās starp darba devēju un ņēmēju, darbinieks var saņemt atvaļinājumu avansā jeb pirms likumā noteiktā laika.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!