Visiem zināms, ka ikviens cilvēks ir atšķirīgs, tāpēc ne vienmēr ir skaidrs, kā otram iepatikties, kā sākt sarunu un kā nesabojāt pirmo iespaidu par sevi. Tas ir īpaši svarīgi jaunā darba kolektīvā, ar kuru kopā, stājoties darba attiecībās, esi nolēmusi aizvadīt ilgāku savu dzīves posmu. Ja ar kolēģiem nespēsi satikt, tu nelabprāt dosies uz biroju, nelabprāt strādāsi pie kopīgiem projektiem un tev būs grūti attīstīties profesionālajā ziņā, jo sliktās attiecības tam būs kā šķērslis.
Visu uzņēmumu darbinieku kolektīvi nav vienādi – vienā draudzīgas attiecības izdodas uzsākt jau pirmajā darba dienā, bet citā arī pēc pāris mēnešiem nav izdevies iegūt kolēģu uzticību. Taču, ja nupat esi uzsākusi jaunas darba attiecības, lai tev būtu vieglāk iejusties un sadraudzēties ar jaunajiem kolēģiem, piedāvājam iepazīties ar portāla ''Live Career'' ekspertu universālajiem ieteikumiem, kas noderēs arī tad, ja savā darba vietā strādā jau ilgstoši, bet vēlies attiecības ar kolēģiem uzlabot.
Savukārt ja vēl tikai esi jauna darba meklējumos, lasi šeit un uzzini, kā atrast darba vietu un ko darīt, ja esošā neapmierina.
Neatklāj par sevi pārāk daudz
Tāpat ir svarīgi nekļūt aukstai. Jā, visiem nav jāzina vissmalkākās detaļas par to, ko tu un tavs partneris darījāt nedēļas nogalē, taču, ja kolēģi jautā, kā pagājusi tava nedēļas nogale, neaprobežojies tikai ar vienu vārdu. Tā tu vari radīt iespaidu, ka tu nepavisam nevēlies sadraudzēties, esi auksta un izvairīga.
Tāpēc, kad vēlies iejusties un izveidot draudzīgas attiecības ar kolēģiem, ir svarīgi saprast robežu – par daudz un par maz. Pavisam noteikti būs jauki, ja apjautāsies kolēģiem, kā pagājusi viņu nedēļas nogale vai kā izdevies atpūsties atvaļinājuma laikā. Taču, ja esi nejauši noklausījusies kāda kolēģa ne visai patīkamu telefonsarunu, nebāz degunu tur, kur nevajag, un nesteidz izprašņāt, kas vainas.
Esi laba klausītāja
Taču atceries, ka tas, ko tavs kolēģis tev atklājis, tev vienmēr jāpatur pie sevis. Iespējams, tev šķiet, ka tas nav bijis nekas nozīmīgs un nekā neiespaidos viņa darba attiecības ar citiem kolēģiem vai darba devēju, bet varbūt tu rūgti maldies. Tāpat, paturot kolēģa teikto pie sevis, tu vari izvairīties no ofisa tenkām, kas nereti sevī ievelk, bet labi nebeidzas.
Nezaudē pozitīvismu
Smaidu uz sejas un pozitīvas domas ne vienmēr ir iespējams noturēt ilgstoši, tāpat ir arī dienas, kad nepavisam negribas nedz kādu satikt, nedz runāt, kur nu vēl smaidīt. Šādās dienās, lai tu nebūtu pavisam sašļukusi, neradītu neprofesionālu priekšstatu par sevi un, iespējams, neatbaidītu kolēģus, izdomā stratēģiju, rīcību, kas tev palīdzēs tikt galā ar negatīvajām emocijām. Uz darbu dodies kājām, lai izvēdinātu galvu. Pieraksti savas domas un sajūtas. Austiņās paklausies savu iemīļotāko mūziku. Dari visu, kas liek tev justies labi un neļauj ieslīgt skumjās pārdomās.
Esi laba darbiniece
Taču atceries, ka būt labam darbiniekam, nenozīmē tikai to, ka vienmēr laikā iesniedz visas atskaites un projektus. Daļēji labu darbinieku veido viņa paveikts un augstas kvalitātes darbs. Taču labu darbinieku raksturo arī viņa cieņa pret kolēģiem, attieksme pret uzņēmuma tēlu u. tml.. Tāpēc vienmēr esi laikā, neliec kolēģiem uz sevi gaidīt, izturies pret visiem ar cieņu. Tāpat, ja esi saņēmusi atzinību par paveikto darbu, pieņem to un pasakies. Savukārt, ja kāds tavs kolēģis jūsu kopīgā projektā ir ieguldījis daudz darba un tas ir atmaksājies, dari to zināmu arī citiem un pasakies viņam par paveikto. Tā kolēģi zinās, ka tu ne tikai koncentrējies uz saviem sasniegumiem, bet redzi, ka augat visi kopā.