karjera panākumi salīdzināšana
Foto: Shutterstock
Greizsirdība un skaudība ir pavisam normālas emocijas, kuras vairākkārt savas dzīves laikā izjūt visi. Taču, ja tu tām dod virsroku un ļauj sevi pārņemt, tās var pārvērsties aizvainojumā un rūgtumā. Iespējams, šķiet, ka visbiežāk šīs emocijas parādās partnerattiecībās, tomēr tās ir ļoti izplatītas arī profesionālajā jomā, īpaši tad, kad runājam par panākumiem. Un brīdī, kad cenšamies meklēt taisnīgumu vai salīdzinām savus panākumus ar citiem, mēs kavējam savu izaugsmi.

Portālā ''Forbes'' psihoterapeite un bestsellera ''13 Things Mentally Strong People Don't Do'' autore Eimija Morina skaidro: ''Cilvēki bieži vien ierodas uz terapiju ar bažām, ka netiek pilnībā novērtēti, ka nekādi nespēj konkurēt ar saviem kolēģiem. Ja viņi nespēj tam tikt pāri, viņi kļūst naidīgi, jo uzskata, ka citi atņem to, ko būtu pelnījuši viņu.''

Psihoterapeite min, ka sociālie tīkli un tur atainotās šķietami ideālās dzīves tikai pastiprina aizvainojuma sajūtu. Viņa aicina veikt nelielu eksperimentu un paritināt ''Facebook'' ziņu lenti – pavisam noteikti tajā lielākoties parādīties fotogrāfijas no ceļojumiem, attiecību statusa maiņa, sasniegumi u.tml., kas radīs sajūtu, ka citiem iet krietni labāk nekā tev. Tāpat ir pētījumi, kas rāda – skaudība pret draugiem, balstoties uz viņu sociālo tīklu profiliem, var novest pat pie depresijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!