Emocionālās inteliģences pētnieks Treviss Bredberijs savā ''LinkedIn'' profilā, raksta – šeit lieti noder prasme pielietot emocionālo inteliģenci, jo tā piešķir cilvēkiem spēju atpazīt, ko darba vidē drīkst un nedrīkst par sevi atklāt. Tāpat tā ietekmē mūsu uzvedību, kā rīkojamies sarežģītās situācijās un kā pieņemam lēmumus ar pozitīviem rezultātiem. Labā ziņa – emocionālā inteliģence piemīt mums katram, tikai jāprot to pilnvērtīgi izmantot.
Lasi tālāk un iepazīsties ar Bredberija uzskaitītajām lietām, kuras par sevi darba vietā neatklāt un kuru apzināšana palīdzēs stiprināt tavas emocionālās inteliģences prasmes.
Savu politisko pārliecību
Dažādi cilvēki pret politiku un tajā notiekošo izturas dažādi – kāds labprāt iesaistīsies veselīgās diskusijās, bet cits, iespējams, ar putām uz lūpām metīsies pārliecināt ikvienu piekrist viņa uzskatiem. Vislabāk izvairīties no politikas pieminēšanas vispār, jo pat it kā tā starp citu pieminēts pasaulē nozīmīgs politisks notikums var izraisīt konfliktu vai neglaimojošu viedokļu apmaiņu. Tu vari ieklausīties citos, ja tie vēlas par politiku runāt, taču, ja iespējams, centies sarunu novirzīt citās sliedēs.
Uzskatu – otrs nav kompetents savam amatam, un cik daudz tu pelni
Runājot par darbinieku atbilstību… Iespējams, tavi ģimenes locekļi labprāt vēlas zināt, cik daudz naudas ieripo tavā kontā ik mēnesi, it īpaši tad, ja savulaik esat dzīvojuši visai pieticīgi, bet šobrīd vairs tēriņi nav tik ļoti jāierobežo. Taču ienākumu atklāšana darba kolēģiem var radīt saspringumu jūsu starpā. Tas tāpēc, ka ne vienmēr iespējams algas sadalīt pilnībā taisnīgi. Līdz ko kolēģi uzzina, cik tu pelni, tie mēģina atrast atalgojuma neatbilstību tavam sniegumam. Iespējams, ir vilinoši ar kādu tuvu kolēģi vien intereses pēc salīdzināt jūsu ienākumus, bet brīdī, kad tas tiks izdarīts, jūs viens uz otru vairs neskatīsities kā agrāk.
Ka ienīsti savu darbu un meklē jaunu
Tāpat, ja esi nolēmusi aiziet no darba, bet tikai brīdī, kad būsi atradusi jaunu darbavietu, nesteidz citiem stāstīt, ka esi jauna darba meklējumos. Brīdī, kad dari zināmu, ka plāno aiziet, neskatoties uz to, cik izcila darbiniece esi, tavā vietā tiek meklēts kāds cits. Savukārt, ja tavi cita darba meklējumi būs neveiksmīgi un tu vēlēsies palikt, iespējams, tu to vairs nevarēsi vai arī kolēģi turpmāk uz tevi skatīsies kā uz to darbinieku, kas šeit nemaz nevēlas būt un ir palicis piespiedu kārtā.
Savas un, tavuprāt, citu guļamistabas aizkulises
Līdzīgi ir arī ar aprunāšanu vai pieņēmumu izteikšanu par to, kas, tavuprāt, notiek tavu kolēģu guļamistabās. Komentāru vai piezīmju izteikšanu par citu intīmo dzīvi, kas, iespējams, domātas kā joks, ne tikai liks otram justies neērti, bet var arī nobiedēt, jo kāpēc gan kolēģim būtu jādomā par citu mīlas priekiem. Ir atļauts domāt un uzskatīt, ko vien vēlies, taču savus prātojumus paturi pie sevis, ja vien nevēlies, lai citi tevi uzskata par dīvainu un skatās uz tevi ar nepatiku.
Paveikto trakulīgajās jaunības dienās
Runājot par neglaimojošu pagātni, neviļus nāk prātā politiskie spēki, kas, neskatoties uz savām neglītajām izdarībām, tiek ievēlēti augstos amatos. Taču, ja tev tāpat kā viņiem aiz muguras nestāv spēcīga sabiedrisko attiecību komanda, kas aizsargā, labo un veido tavu tēlu, vislabāk pagātni necilāt un atstāt tur, kur tā ir.