Darbs dara darītāju. Padomi, kā būt labākam kolēģim
Latviešiem darbs nav svešs tikums. Par to runāts gadiem ilgi, un kāds tur brīnums — strādājot roku rokā ar kolēģiem, pavadām lielu daļu dzīves. Tieši tāpēc ir svarīgi veidot labas un stipras attiecības ar savu darba ģimeni. Veiksmīga komunikācija palīdzēs ne tikai personīgajai saskarsmei, bet arī darba efektivitātei kopumā.

Mēs visi zinām, cik komunikācija ir svarīga, taču tikai daži to veiksmīgi pārvalda. Tā ir nepieciešama ne tikai personīgajās attiecībās, bet arī darba vietā. Galu galā — darbā pavadām lielu daļu no savas dienas. Turklāt, veselīga komunikācija veicina labāku sadarbību, stratēģijas, lēmumu pieņemšanu un izpildi. Ja kādreiz domā, kas ir iemesls tam, kāpēc darbinieki vairs nešķiet motivēti, neuzskati, ka tas ir saistīts ar finansiāliem jautājumiem vien. Lai arī darba samaksa var satraukt daudzus darbiniekus, tā nav vienīgā problēma, ar ko nākas saskarties. Darbinieki novērtē labu komunikāciju no vadības puses, tāpēc svarīgi ir par to neaizmirst.

Veselīgas iekšējās komunikācijas būtiskākais ieguvums ir lielāka neatkarības izjūta darbiniekiem. Kad kolektīvam ir skaidrs, ko ir nepieciešams darīt, tas var mierīgi strādāt bez liekas iejaukšanās. Tas rada lielāku produktivitāti un, protams, arī laimīgākus darbiniekus. Vienlaikus jāsaprot, ka labas attiecības nevar izveidot vienas dienas laikā. Tas ir ilgs un svarīgs darbs, tāpēc, iedvesmojoties no portāliem "Mashable", "Glamour" un "Glassdoor", esam apkopojuši dažus ieteikumus, kas palīdzēs uzlabot attiecības ar kolēģiem vai darbiniekiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!