Prokrastinācija jeb apzināta darāmā novilcināšana vai atlikšana uz vēlāku (visbiežāk pēdējo brīdi) piemeklē visus, un tiklīdz tā ir tevi pārņēmusi, var būt ļoti grūti no tās atbrīvoties. Iedomājoties ļoti produktīvu cilvēku, visbiežāk prātā nāk kāds, kurš bez piepūles spēj koncentrēties darbam un nekad neļaujas prokrastinācijai. Bet patiesībā arī paši produktīvākie cilvēki saskaras ar to pašu problēmu, savā ''LinkedIn'' profilā skaidro emocionālās inteliģences pētnieks Treviss Bredberijs. Vienīgā atšķirība ir tā – viņi prokrastināciju pārvar ar dažādu paņēmienu palīdzību.
Vispirms ļoti produktīvi cilvēki apzinās, ka novilcina darāmo, pēc tam atrod iemeslu kāpēc un visbeidzot izmanto stratēģijas, kas palīdz prokrastināciju pārvarēt, vēl pirms tā pieņemas spēkā. Darāmā novilcināšanas uzveikšana ir vienkārša kontroles pārņemšana pār savu noskaņojumu. Izmantojot pareizās stratēģijas, tu vari pārņemt grožus un iegūt motivāciju un noskaņojumu paveikt visu, kas iekrājies darāmo darbu sarakstā. Turpinājumā Bredberijs uzskaitījis desmit stratēģijas, kar var palīdzēt uzveikt prokrastināciju.
Saproti, kāpēc prokrastinē. Kad tev nav noskaņojuma strādāt, prokrastinācija patiesībā mēģina tev pavēstīt kaut ko svarīgu. Tas var būt kaut kas vienkāršs, piemēram, tev ir nepieciešams pusdienu pārtraukums. Tāpat tas var būt kaut kas sarežģītāks, piemēram, tu esi uzņēmusies desmit cilvēku darbu vai tev patiesībā savs darbs nepatīk. Lai arī kāds būtu iemesls, tā vietā, lai tu sevi nosodītu par vilcināšanos vai pilnīgu darbu pārtraukšanu, velti brīdi pārdomām un atrodi iemeslu, kāpēc tu prokrastinē.