sieviete, darbs, dusmas, niknums, neapmierinātība
Foto: Shutterstock
Darbā mēs pavadām lielu daļu savas dzīves, tāpēc ir tik ārkārtīgi svarīgi darboties jomā, kura no sirds patīk. Un tomēr – pat vislabākajām darbavietām ir savi mīnusi un nereti pat visjaukākie priekšnieki var sagādāt pamatīgas galvassāpes. Par laimi – ja esi vadītājs, vari mācīties no citu kļūdām. Ko darbinieki visvairāk necieš savos darba devējos? To skaidrojam raksta turpinājumā.

Ja tev netīk savs darbs, tu neesi vienīgā. Kā liecina kādas "Per Research Center" veiktas aptaujas rezultāti, mūsdienās liela daļa darbinieku saņem mazāku atalgojumu, vienlaikus uzņemoties vairāk pienākumu un piedzīvojot lielāku stresa līmeni. Turklāt darba ņēmēji, it īpaši vecāka gadagājuma cilvēki, pēdējās divās desmitgadēs ir kļuvuši mazāk apmierināti ar savu darbu. Piemēram, 1989. gadā veiktā aptaujā 43% no aptaujātajiem atklāja, ka atzinīgi novērtē savu darba devēju un darba vidi. Savukārt nesen veiktajā aptaujā šis rādītājs bija samazinājies līdz 30%. Kas ir interesanti, gados vecāki ļaudis savu darbavietu mūsdienās vērtē kritiskāk.

Šī atšķirība, visticamāk, ir izskaidrojama ar vecāku darba ņēmēju pesimistiskāku attieksmi pret darba tirgu, straujo globalizāciju un darba drošības trūkumu. Lai kā arī nebūtu, ir skaidrs, ka cilvēki visās vecuma grupās mēdz izjust spēcīgu nepatiku pret saviem darba devējiem. Tam, nenoliedzami, ir ārkārtīgi būtiski pievērst uzmanību un meklēt atbilstošo risinājumu, jo uzņēmums var veiksmīgi darboties tikai tad, ja tā darbinieki ir apmierināti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!