Trīs gadu garumā, – līdz 2024. gada izskaņai, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sociālantropologi īstenos Latvijas Zinātnes padomes finansētu projektu "Attiecības kustībā: tuvniecība mūsdienu mobilajos darba režīmos". Asociētā profesora Klāva Sedlenieka vadībā jau pieredzējuši sociālantropologi kopā ar maģistrantūras un doktorantūras studentiem pētīs, kā cilvēku daļēji pastāvīga darba mobilitāte jeb pārcelšanās darba dēļ no valsts uz valsti ietekmē viņu fundamentāli svarīgās attiecības. Iegūtie rezultāti ļaus bagātināt teoriju un sniegt praktiskus ieteikumus darba vides uzlabojumiem.
"Cilvēkiem vienmēr ir bijis svarīgi veidot un uzturēt attiecības gan ar saviem radiniekiem, gan draugiem. Tajā pat laikā mūsdienu globālajos apstākļos ir profesijas, kurās tiek sagaidīta darba vietas un attiecīgi arī valsts maiņa, kas rada saspīlējumus cilvēka privātajā dzīvē. Šāda veida mobilitātei ir pakļauti gan zinātnieki, gan diplomātiskajā un militārajā dienestā strādājošie. Pētījumā esam iecerējuši izpētīt šo divu būtisko cilvēka dzīves jomu mijiedarbību, koncentrējoties uz augsti kvalificētu migrantu radinieku tīkliem, kuri savā profesionālajā dzīvē ir pakļauti periodiskai, daļēji pastāvīgai starptautiskai mobilitātei," norāda projekta vadītājs asoc.prof. Klāvs Sedlenieks.
Kopā ar asoc. prof. Sedlenieku projektā darbosies jau pieredzējušās pētnieces Ieva Puzo un Aija Lulle un doktorantūras un maģistrantūras studentes – Diāna Kiščenko, Aija Siliņa un Liene Rācene. Pētījumam piesaistīti arī izcili zinātniskie eksperti, kuri darbosies konsultatīvajā padomē: viens no zināmākajiem mūsdienu sociālantropologiem prof. Tomass Hillans Ēriksens (Thomas Hyllan Eriksen), Oksfordas Universitātes asoc. prof. Dace Dzenovska un RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa, informē RSU Komunikācijas departamenta direktors Edijs Šauers.