LindasR plaukts - 1593
Foto: Privātais arhīvs
Jau ceturtdaļu gadsimta antropologs Džeims Suzmens, kas pēta darba aspektus, mēģina saprast, kā tas nākas, ka mēs veltām tik daudz laika un enerģijas darbam un tik maz jūtam gandarījumu, piepildījumu un laimi.

"Mūsu lielākā slimība ir nebeidzama neapmierinātība, nebeidzama tiekšanās pēc laimes, pārāk liela uzmanība finansiālajai labklājībai un pārāk maza uzmanība citām vērtībām," portālā "Delfi.lt" saka Suzmens, antropologs ar lietuviešu saknēm no Dienvidāfrikas Republikas.

Pēc Stenfordas universitātes absolvēšanas Suzmens daudzus gadus pavadīja, pētot mednieku-vācēju cilti Namībijā, un septiņus gadus ieņēma augstu amatu dimantu raktuvēs, kur labi nopelnīja. Divas radikāli atšķirīgas pieredzes pamudināja viņam pievērsties darba dzīves izpētei. "Dimantu raktuvēs, lielā starptautiskā organizācijā, daudzi darbinieki bija neapmierināti, valdīja satraukuma pilna gaisotne, nemitīgs stress. Daudzi strādāja nevis organizācijas izaugsmes labā, bet personīgiem mērķiem: iegūt lielāku atalgojumu, paaugstinājumu, atzinību. Tas neradīja vērtību ne organizācijai, ne pašam cilvēkam, tieši otrādi, darbiniekam radās liels stress un uzņēmumam – papildu izmaksas."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!