Jautājums vīrietim: kādai sievietei tu labprātāk gulētu blakus? Tai, kas pirms gulētiešanas iznāk no vannas istabas tērpusies mežģīņu halātiņā un ietinusies aromātisko ķermeņa eļļu smaržās, vai tai, kura ir uzlikusi rozā pačus, zilu plāksteri pieres grumbām, aizlīmējusi lūpas un matus paslēpusi zīda cepurītē? Vai šādā gadījumā seksualitāte pazūd?
Jaunās paaudzes sievietes ir vienisprātis – jo neglītāka tu dodies gulēt, jo pievilcīgāka pamodīsies. Kamēr sociālie tīkli izplata šo filozofiju, radot miljoniem skatījumu, eksperti uztraucas – vai šī nepārtrauktā tieksme pēc perfekcijas tomēr nenogalina tuvību un dzīvotspējīgu seksuālo dzīvi. Un, lai gan rūpes par sevi ir svarīgas, neaizmirsīsim, ka patiesībā tieši tuvība un orgasms var veicināt labāku ādas izskatu...
Patiesi vietnē "TikTok" šorbīd lielu slavu guvis "rīta atbrīvošanās" process – tas ir brīdis, kad no ķermeņa tiek noņemti visi skaistumkopšanas produkti un gadžeti, kas iepriekšējā vakarā tika uzklāti uz nakti. Šie video ir sasnieguši miljoniem skatījumu, un to autori norāda, ka, jo neglītāks tu dodies gulēt, jo pievilcīgāks pamosties. "Meitenes, ja viņš tevi nemīl ar lūpu līmlenti, Korejas miega masku, borskābi, pirkstu atdalītājiem un zīda rulli..." rakstīts pie kāda video, liekot noprast, ka, ja tā nav, tad viņš, diemžēl, nav tavs īstais.
Ja vēl pirms dažiem gadiem sievietes devās gulēt zīda pidžamās, naktskreklos vai kādā seksīgā apakšveļā, tad mūsdienās tas viss ir pavisam citādāk. Un tā nu rodas jautājums – kā šiem cilvēkiem, kas pamostas no sava "kosmētiskā transformācijas procesa", klājas ar intimitāti? Izrādās, ka vairāki Gen Z pārstāvji ir atklājuši, ka viņi ir gatavi atteikties no tuvības brīžiem, lai veltītu visu savu laiku un enerģiju ādas kopšanai.
Turpinājumā kāds pieredzes stāsts
Portāls "Dazed" piedāvā kādu interesantu pieredzes stāstu par 24 gadus veco Deiziju, kura ik vakaru veic rūpīgi izstrādātu skaistumkopšanas rutīnu, kas ietver vairāku produktu uzklāšanu, zobu aizsarga ievietošanu un acu maskas uzlikšanu. Lai gan viņa un viņas draugs turpina uzturēt intimitāti, Deizija apzinās, ka viņas pārlieku lielā ņemšanās ap šo rutīnu bieži nozīmē atteikšanos no jebkādas pēc-seksa tuvības. "Mans draugs ir ļoti dusmīgs," viņa stāsta. "Kad mēs beidzam mīlēties, man steidzami jāiet uz vannas istabu un jāvelta vismaz 20 minūtes sejas attīrīšanai un serumu uzklāšanai."
Viņa piebilst, ka tādējādi viņiem vairs nav iespējas romantiski iemigt kopā: "Man tas ir kā noteikums – ja izlaižu šo rutīnu, es vienkārši nejūtos labi." Un, kad viņa to beidzot ir pabeigusi, viņas draugs jau ir aizmidzis. Dzīvesbiedrs, protams, nav apmierināts ar šo situāciju: "Viņš par to runā katru rītu, un dažreiz mēs mēdzam par to arī strīdēties."
Protams, tas gan nenozīmē, ka ikviens, kas piekopj rūpīgu ādas kopšanas rutīnu, automātiski izvairās no jebkādas intimitātes. "Sekss neaprobežojas ar klišejām – izslēdzam gaismu un pievēršamies gultas priekiem. Ne vienmēr tas tā ir," saka skaistumkopšanas kritiķe Džesika DeFīno. "Manuprāt, ir par skaļu teikt, ka cilvēkiem, kuri pirms gulēšanas pārvēršas par skaistumkopšanas "upuriem", trūkst seksuālās pieredzes... Patiesībā jau ikdienas sekss ir ārpus tā visa. Tas nenotiek tikai tad, kad sieviete izskatās seksīgi. Un kas zina, varbūt tieši sieviete ar pačiem, ruļļiem un citiem rīkiem uz sejas kādam vīrietim šķiet vēl seksīgāka nekā mežģīņu apakšveļā?"
Tomēr – šajā visā ir kaut kas nepārprotami neerotisks
Tomēr realitāte runā skaļāk. Nav runa par to, ka šāda sieviete vīrietim nešķistu pievilcīga. Aplūkojot "TikTok" fenomenu, šķiet, ka neviena sieviete pati vairs nav gatava izlaist kaut vienu ādas kopšanas rutīnu. Viņas aizlīmē lūpas, izvairoties no skūpstiem, pašas baidās pieskarties sejai un vēl jo vairāk - neļauj to darīt partnerim…"Skaistuma kultūra liek mums nepārtraukti uztraukties par to, kā mēs izskatāmies. Un pētījumi to apstiprina! Sievietes, kuras seksa laikā domā par savu izskatu, bieži piedzīvo zemāku seksuālo apmierinātību un piedzīvo mazāk orgasmus," stāsta DeFīno. Bet interesanti ir tas, ka pastāv taču virkne pierādītu faktu, ka tuvība un orgasms var uzlabot ādas izskatu un palīdzēt justies laimīgākam. Laimīgs un līdzsvarots cilvēks bieži vien nozīmē arī laimīgu un līdzsvarotu ādu (ne vienmēr, bet bieži), tāpēc šķiet, ka, pievēršoties tikai ādas kopšanas rutīnai un aizmirstot par atpūtu, miegu un intimitāti, varam nodarīt vairāk ļauna nekā laba.
Tāpēc nav nekāds brīnums, ka mēs piedzīvojam seksa recesiju, jo skaistumkopšanas industrija mūs mudina tiekties pēc nereāliem, necilvēcīgiem ideāliem. Saskaņā ar nesenu Kinsijas institūta ziņojumu par globālajiem seksa ieradumiem, kas tapis sadarbībā ar iepazīšanās lietotni "Feeld", vidējais Gen Z pārstāvis nodarbojas ar seksu trīs reizes mēnesī. Ievērojami 37 procenti Gen Z cilvēku atzinuši, ka pēdējā mēnesī vispār nav bijis nekādu seksuālu attiecību. "Skaistuma kultūra mudina sievietes (galvenokārt) dot priekšroku estētikai, nevis erotikai – izskatīties seksīgām, nevis justies seksīgām," piebilst DeFīno.
"Sievietes uzskata, ka būt skaistām ir svarīgāk nekā nodarboties ar seksu un iemīlēties, jo tieši skaistums tiek pasniegts kā ceļš uz seksu un mīlestību," piebilst DeFīno. "Dzenoties pēc skaistuma, daudzos gadījumos slēpjas vēlme iegūt "labāku dzīvi", kurā ietilpst arī sekss un mīlestība."
Tāpēc, lūdzu, iekļauj arī erotiku savā dienas plānā!
Kā jau noskaidrojām, rūpēties par sevi nenozīmē tikai sejas maskas uzlikšanu (lai gan tas, protams, arī ir svarīgi!). Tomēr rūpes par sevi ir daudz plašāks jēdziens – tā ir kā komunikācija ar mūsu ķermeni, process, kurā mēs mācāmies, kas mums patīk, kas nepatīk un ko vēl par sevi nezinām. Ir neskaitāmi veidi, kā erotiku iekļaut savā pašaprūpes plānā, sākot no dažādiem pieskārieniem, līdz masāžām, glāstīšanai, kutināšanai un pat visai dīvainām spēlēm.