Dzeltenais zelts
Zelta mirdzošā krāsa jau kopš seniem gadsimtiem tiek uzskatīta par karaliskuma un bagātības simbolu. Zelts ir tradicionālais laulību gredzenu metāls, un daudzi cilvēki uzskata, ka tieši šis metāls vislabāk atspoguļo laulības dzīves siltumu un mīlestību. Vizuālā ziņā zelta piesātinātā krāsa vislabāk piestāv tumšākam vai dzeltenīgam ādas tonim un ļoti labi izskatās līdzās piesātinātas krāsas dārgakmeņiem, piemēram, rubīniem vai ametistiem. Dzeltenā zelta atspīdums uz bezkrāsaina dimanta liek tam izskatīties iedzeltenam un tātad mazvērtīgākam, taču zelts var arī notušēt dzeltenīgu dimantu toni, liekot tiem izskatīties "salīdzinoši" baltiem.
Rotaslietām visbiežāk tiek izmantots 14K un 18K zelts (kvalitātes zīme gredzena iekšpusē ir vienkārši 14K, 18K utt.). "K" nozīmē zelta karātus, kas ir tā tīrības mērvienība. 24K gredzens ir no tīra zelta un tam ir visspožākā dzeltenā krāsa, taču tik tīrs zelts rotaslietām ir pārāk mīksts, īpaši jau gredzenam, kurš tiks valkāts ikdienā. Mazāks karātu skaits nozīmē, ka zeltam ir citu metālu piejaukumi (varš, cinks, sudrabs, niķelis u.c), kas pievienoti, lai padarītu metālu cietāku. Šie piejaukumi, protams, mazina zelta spīdumu un var izraisīt alerģijas cilvēkiem, kas ir jutīgi pret konkrētiem metāliem, taču tie ievērojami palielina gredzena izturību.
Lielākā daļa saderināto pāru izvēlas 18K zelta gredzenus, jo šāda proporcija nodrošina vislabāko zelta krāsas un izturības līdzsvaru. Protams, jo tīrāks ir zelts, jo tas ir dārgāks. Ja jūs nevarat atļauties iegādāties 18K gredzenu, varat izvēlēties lētāku un izturīgāku 14K gredzenu.
Baltais zelts
Pievienojot zeltam noteiktu metālu piemaisījumus, tas var iegūt citu krāsu, kā tas redzams populārajā vītajā laulību gredzenā, kas sastāv no trīs dažādu krāsu - baltas, dzeltenas un sārtas stīpiņas savijuma. Baltie metāli šobrīd rotaslietu tirgū ir ļoti pieprasīti, un baltais zelts ir "stilīga" izvēle tiem, kas nevar atļauties dārgo platīnu (baltais zelts ir par aptuveni 45 procentiem lētāks par platīnu). Tomēr jāatzīst, ka baltais zelts izturības ziņā nevar mēroties ar platīnu.
Piezīme: Balto zeltu iespējams pārklāt ar rodija kārtu, kas tam piešķir platīnam raksturīgo izskatu, taču tas sadārdzina metāla cenu, turklāt laulību gredzenam tas ir arī nepraktiski, jo rodija slānis ar laiku tiek noberzts un ir jāatjauno.
Platīns
Platīns, kurš ir tīrāks, retāks un izturīgāks nekā zelts, ir ideāls rotaslietu metāls jūsu mīlestības simbolam, lai gan arī tā cena ir atbilstoši augsta. Platīnam ir arī interesanta vēsture. No 1900. līdz 1940.gadam platīns bija vispopulārākais baltais rotaslietu metāls. Sākoties Otrajam pasaules karam, platīns tika izsludināts par stratēģiskas nozīmes metālu, kas nepieciešams kara rūpniecībā (tas ir tikpat izturīgs kā dzelzs), tādēļ to aizliedza izmantot tādām "frivolām" vajadzībām kā rotaslietās. Tagad platīns strauji atguvis popularitāti un kļuvis par ikvienas lietas izcilības un kvalitātes simbolu, vai tas būtu platīna albums vai platīna kredītkarte.
Augstās tīrības pakāpes dēļ platīns ir arī hipoalergēns. Šī metāla blīvums un izturība padara to īpaši piemērotu rotaslietu darināšanai. Lai gan platīna virsma ar laiku noskrāpējas tāpat kā citiem metāliem, tomēr skrāpējumi nav tik dziļi. Platīna izstrādājumu kvalitātes zīmes var būt atšķirīgas atkarībā no valsts. Uz platīna gredzeniem, kuru tīrības pakāpe ir 95 procenti, ASV tiek uzspiesta kvalitātes zīme PLATINUM vai PLAT, Eiropas valstīs platīna kvalitātes zīmes ir PT 950 vai 950 PT, bet Kanādā - PLATINE. Gredzeni, kuru tīrības pakāpe ir no 75 līdz 95 procentiem, satur piejaukumus, piemēram, irīdiju. Tādā gadījumā kvalitātes zīme ir IRIDPLAT, kas nozīmē, ka gredzena sastāvā 90 procenti ir platīns, bet 10 procenti - irīdijs.
Jauktie metāli
Ja jūs nespējat izlemt, kādu metālu vēlaties saviem laulību gredzeniem, izvēlieties gredzenus ar skaistu dzelteno un balto metālu kombināciju. Varat kombinēt platīna un dzeltenā zelta elementus, balto un dzelteno zeltu (kas izskatās līdzīgi, bet ir lētāks variants), vai arī dažādu nokrāsu zeltu (vislētākā kombinācija). Klasiski eleganti izskatās 18K dzeltenā zelta stīpiņa starp divām šaurām platīna stīpiņām (Vai otrādi). Šim divu metālu vai divu toņu gredzenam nav jābūt pārāk platam, lai tas izstarotu intriģējošu elegances un individualitātes sajaukumu.
Virsmas apstrāde
Metāla izvēle laulību gredzeniem ir tikai sākums, jūs varat piešķirt gredzeniem papildu individualitāti ar īpašu virsmas apstrādi. Bez pulētas virsmas gredzeni var būt arī ar dažādām faktūrām. Šo virsmas faktūru priekšrocība ir tā, ka tās var pēc vēlēšanās mainīt un likvidēt. Aktīvākiem ļaudīm būtu jāizvairās no matētiem gredzeniem, jo uz tiem vislabāk redzami dažādi skrāpējumi.