Foto: www.xtremelashes.com

Mīts: Pieaudzētās skropstas ir kaitīgas dabīgajām skropstām.
Patiesība: Pieaudzētās skropstas nav kaitīgas dabīgajām, ja tās tiek pareizi pieliktas. Viena mākslīgā skropsta tiek pielīmēta tikai pie vienas dabīgās skropstas un tā neskar ādu. Pieaudzētā skropsta izkrīt kopā ar dabīgo skropstu, atkarībā no dabīgās skropstas augšanas cikla un dabīgās skropstas netiek traumētas.

Šāds mīts ir radies, jo:
Bieži vien meistari nav pietiekami profesionāli un mākslīgo skropstu pielīmē pie vairākām dabīgajām skropstām, kā rezultātā cieš dabīgās skropstas. Tad arī ir rezultāts, ka dabīgās skropstas ir sabojātas un sievietēm ir bail atkārtot šo procedūru.
Mīts:
Pieaudzētās skropstas ļoti bieži rada alerģiskas reakcijas.
Patiesība:
Ja skropstu pieaudzēšanai tiek izmantoti kvalitatīvi materiāli (gan skropstas, gan, kas ir īpaši svarīgi, arī līme) un procedūru veic sertificēts meistars, alerģijas risks tiek novērsts līdz minimumam. Skropstu pieaudzēšanā, pirmkārt, ļoti svarīga ir materiālu kvalitāte; otrkārt, ļoti svarīgi ir tas, vai skropstas ir pareizi pieliktas. Ja materiāli un meistara darbs ir augstas kvalitātes, tad alerģisku reakciju risks ir novērsts līdz minimumam.
Šāds mīts ir radies, jo:
Daudzas līmes satur spēcīgus izgarojumus, kas izraisa kairinājumu acīm un var pat radīt alerģiskas reakcijas. Tāpat viens no alerģiju veicinošajiem faktoriem ir tas, ka meistari neievēro pareizu skropstu pieaudzēšanas tehnoloģiju un pielīmē vienu mākslīgo skropstu pie vairākām dabīgajām vai arī pielīmē skropstas tā, ka mākslīgās skropstas skar plakstiņu. Tas var izraisīt niezi, kairinājumu un acs iekaisumu.
Mīts:
Ar pieaudzētajām skropstām naktī drīkst gulēt tikai uz muguras (tāpat nedrīkst iet pirtī, peldēties).
Patiesība:
Skropstas pielīmējot profesionāli un izmantojot kvalitatīvus materiālus, nekādas neērtības radītas netiek. Ar tām var darīt visu to pašu, ko parasti. Ļoti saudzīgai ar pieaudzētajām skropstām ir jābūt pirmās 48 stundas, kamēr skropstas pilnībā nostiprinās. Šajās stundās tiešām vajadzētu atturēties no darbībām, kas varētu mazināt skropstu izturību (īpaši jāizvairās no mitruma ietekmes uz skropstām).
Šāds mīts ir radies, jo:
Bieži vien sievietes neievēro meistara ieteikumus būt ļoti uzmanīgām pirmās divas dienas, tādā veidā mazinot skropstu izturību arī turpmākajā nēsāšanas laikā.
Mīts:
Pieaudzētas skropstas izskatās nedabiski un ļoti uzkrītoši.
Patiesība:
Ja skropstu pieaudzēšanu ir veicis profesionāls meistars izmantojot kvalitatīvus materiālus, tad pieaudzētās skropstas izskatās dabiski skaistas. Ļoti svarīgi ir pielīmēt katru skropstu vienai dabīgajai skropstai. Tāpat ir jāpiemeklē atbilstošs skropstu garums, krāsa, biezums, izliekums. Ja visas šīs lietas tiek ņemtas vērā, tad apkārtējiem ir ļoti grūti pateikt, ka skropstas ir pieaudzētas. Bet, lai panāktu dabisku izskatu, ļoti svarīgas ir meistara prasmes un profesionalitāte.
Šāds mīts ir radies, jo:
Bieži vien skropstu pieaudzēšanu veic neprofesionāli meistari, kam nav vajadzīgās zināšanas. Tāpat daudz ko nosaka materiālu kvalitāte – zemākas kvalitātes skropstas parasti ir nespodras, neatbilstoša garuma, un izskatās mākslīgas. Lai pieaudzētu skropstas, kas izskatās dabiski, meistaram ir jāprot piemeklēt katrai acs formai atbilstošāku skropstu dizainu.
Mīts:
Skropstu pieaudzēšana ir nepatīkams process.
Patiesība:
Šī procedūra ir tik ērta un relaksējoša, ka daudzas klientes aizmieg tās laikā. Procedūra it nemaz nav sāpīga un nerada diskomforta sajūtas. Vienīgi jārēķinās arī ar laiku, ko nāksies veltīt procedūrai – aptuveni trīs stundas. Bet tās droši var izmantot pēcpusdienas snaudai!
Šāds mīts ir radies, jo:
Bieži vien meistariem nav pietiekami daudz zināšanu un kvalifikācijas, lai skropstu pieaudzēšanas procedūra tiktu veikta profesionāli, tādēļ procedūras laikā var tikt traumēta acs un plakstiņš. Vēl šī procedūra var būt nepatīkama, ja uz apakšējām skropstām tiek līmēts plāksteris vai uzklāta plēve. Meistari, kas rūpējas par savu klientu labsajūtu, izmanto speciāli izstrādātus želejas paliktņus, kas rada patīkamas, atsvaidzinošas sajūtas klientei un palīdz pašam meistaram droši stādāt.
Mīts:
Skropstas parasti pieaudzē tikai aktrises un dziedātājas, lai efektīgi izskatītos uz skatuves.
Patiesība:
Šis ir viens no vecākajiem stereotipiem. Pieaudzētas skropstas tagad var nēsāt ikviena sieviete un neviens pat nevarēs pateikt, ka tās ir pieaudzētās, jo skropstas, pareizi uzliekot, izskatās ļoti dabīgas!
Šāds mīts ir radies, jo:
Jo pieaudzēto skropstu pirmsākumi ir meklējumi Holivudā, lai padarītu savu izskatu krāšņāku. Taču ir jāņem vērā tas, ka kopš tā laika skropstu pieaudzēšanas tehnoloģijas ir ļoti attīstījušās.
Mīts:
Skropstu tuša ir ērtāk lietojama un draudzīgāka veselībai nekā pieaudzētās skropstas.
Patiesība:
Pieaudzētās skropstas ir daudz ērtākas un praktiskākas nekā skropstu tušas lietošana. Skropstu tušas uzlikšanai un noņemšanai katru dienu ir jāvelta laiks, savukārt ar pieaudzētajām skropstām šī nodarbe atkrīt - katru dienu var celties un iet gulēt, neveltot tam laiku. Pieaudzēto skropstu atjaunināšanai ir jāvelta aptuveni pusotra stunda laika ik pēc vidēji trim nedēļām. Vienīgais, vidēji katru trešo nedēļu ir jāatrod apmēram 1,5 stundu laika skropstu profilaksei. Bieži vien tušas lietošana vairāk bojā skropstas, jo skropstas katru dienu pakļautas kosmētikas noņemšanai, kas traumē skropstas. Turklāt arī skropstu tušu sastāvi ir ļoti dažādi un ne vienmēr tie labvēlīgākie dabīgajām skropstām. Uzklājot skropstu tušu, visiem tas ir ļoti labi redzams, taču, nēsājot pieaudzētās skropstas, apkārtējie redzēs skaistas, biezas, izliektas un garas skropstas, nemaz nenojaušot par to, ka tās ir pieaudzētas.
Šāds mīts ir radies, jo:
Skropstu tuša lielākajai daļai sieviešu ir pierasta ikdienas sastāvdaļa, tādēļ arī mēs esam pieradušas pie tā, kā izskatās ar tušu krāsotas skropstas un nedomājam par to, kā tuša un ikdienas tušas noņemšana iedarbojas uz skropstām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!