ASV, Teksasas štatā izveidots mājīgs dārza viesu nams, kura pamatā ir kravas konteiners, raksta ārvalstu specializētie mediji. Delfi Māja un dārzs sniedz nelielu ieskatu praktiskajā konteinera pārveidošanas idejās, jo iespējams, pavisam drīz šāda tipa mājas varētu kļūt iecienītas arī Latvijā.
Ārvalstu arhitekti atzīmē, ka katrs priekšmets, liels vai mazs, ir pelnījis „otru dzīvi - būt lietderīgam, kad tā ierastais pielietojums ir izsmelts. Galvenais, lai šis priekšmets paliek interesants un spēj būt cilvēkiem noderīgs.
Tā ir noticis arī ar kādu kravas konteineru, kurš, pateicoties dizaineru darbam, pārtapis par omulīgu un gaumīgu „Konteinera viesu namu". Šī konteinermāja, kas aizņem 30 kvadrātmetru platību, izvietota kādā piemājas dārzā. Konteinera viesu namam ir divas daļas: dzīvojamā un slēptā daļa.
Mājas dzīvojamās daļas sienas sastāv no lielām, bīdāmām logu konstrukcijām, pateicoties kurām, mājā ieplūst daudz gaismas un paveras skaists skats uz apkārtesošo dārzu ainavu.
Lai konteinermāja nerastos kādas neērtības, dizaineri ir padomājuši arī par labierīcībām: tajā ir ierīkota duša un atsevišķs tualetes pods, iebūvēta izlietne un vēlamai temperatūras regulēšanai - pat kondicionieris. Namiņu iekšējās sienas ir speciālisti iesaka apšūt ar bambusa plāksnēm, kas ir ekoloģiski tīrs materiāls.
Dizaineri šo konteineru konstrukciju ir veidojuši kā videi draudzīgu būvi, piemēram, uz nama jumta ir ierīkots savdabīgs mazdārziņš, kurā aug dekoratīvi augi. Tas veicina siltumapmaiņas procesu namiņā, turklāt augi padara ēkas ārējo izskatu daudz pievilcīgāku.
Mājā ir iebūvēta arī īpaša sistēma, kas savāc kanalizācijas un lietus ūdeņus.
Latvijā gan šādas konteinermājas nav bieži sastopamas, bet tās ir salīdzinoši ātri uzstādāmas, pārveidojamas un apdzīvojamas ar visām ērtībām, kas ierasti ir tradicionālā tipa mājās. Līdzīgi namiņi gan bieži redzami lielos būvlaukumos, kur uzturas celtnieki.