spogulis tuša meikaps
Foto: PantherMedia/Scanpix
Grumbas mūsu sejā rodas pamazām, taču to parādīšanās uztrauc katru sievieti. Mierinošā apziņa ir tā, ka katra āda novecojot atstāj mīmikas nospiedumus. Satraucošā apziņa - ka pārmērīgi ātri novecojusi āda norāda uz nepareizu kopšanu un neveselīgu dzīvesveidu.
Par laimi, mums ir ļoti daudz iespēju, lai ādas novecošanu palēninātu, stāsta Dr. med, Sanita Žigure, Veselības centra 4, Estētiskās dermatoloģijas klīnikas ārste.

Ādas kopšana aizkavē novecošanu
Āda ir pakļauta vides nelabvēlīgai ietekmei gan no ārpuses, gan no iekšpuses - saule, vējš, aukstums, karstums un citi nelabvēlīgie faktori ir ādas novecošanas veicinātāji. Nepareizs uzturs vai iekšķīgās saslimšanas var būt par cēloni izsitumiem, taukainai vai ļoti sausai ādai. Graujošu ietekmi uz ādu atstāj arī stress, gaisa piesārņotība un gadalaiku maiņas. Turklāt vispirms uz nelabvēlīgiem faktoriem reaģē atklātās ķermeņa daļas - rokas, seja, it īpaši acu plakstiņu āda.
Vislielāko postu ādai nodara ultravioletais starojums. Tas nenozīmē, ka nedrīkstam vairs sauļoties, runa ir par pārmērīgu atrašanos saulē, un šādu nelabvēlīgu ietekmi ārsti apstiprina vienprātīgi. Ja āda nav pietiekami aizsargāta, brīvie radikāļi, kas veidojas ultravioleto starojuma ietekmē, sagrauj kolagēna šķiedras un plānā āda zaudē atbalstu. Mazi bērni, lielāko dienas daļu pavadot laukā atklātā saulē, uzņem tik daudz saules starojuma, ka tās ietekme jūtami atspēlējas. Tas nenotiek uzreiz, bet gan pusmūža gados. 80% no maksimālās saules staru ekspozīcijas bērns saņem līdz 18 gadu vecumam,
Labai ādai svarīgs ir katrs sīkums - pietiekams miegs, nesteidzīga ēšana, veselīgs, dabīgs uzturs. Taču uzdzīve, pārmērīga steiga, stress un ātras uzkodas kaitē visam organismam, tātad arī ādai. Tāpat visiem zināma patiesība - ādai kaitējumu nodara arī neprasmīgi, neatbilstoši vecumam lietota kosmētika. īpaši tas attiecas uz jaunām meitenēm. Pārspīlēta tīrības mīlestība tikpat labi var nodarīt ļaunumu kā pavisam pavirša attieksme. Pārmērīgi bieža mazgāšanās bojā ādas aizsargslāni.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!