Latvijas vidējie apavu izmēri sievietēm ir 38, bet vīriešiem - 43. Cilvēki vairāk izvēlas zemus papēžu (56%) vai apavus bez papēžiem (24%). Turklāt, kā liecina aptaujas rezultāti, galvenokārt tie ir klasiski un sportiski apavi. Tikai 5% no visām aptaujātajām sievietēm labprātīgi atzina, ka dod priekšroku augstpapēžu apaviem.
Saskaņā ar aptaujas rezultātiem, lielākā Latvijas iedzīvotāju daļa (71%) apavu iegādei ir tērējuši ne vairāk kā 100 latus un joprojām uzmanīgi izvērtē katru pirkumu, kas liecina par to, ka šodien cilvēki daudz vairāk izvēlas tieši lētākus apavus. Tikai 1% no visiem aptaujas dalībniekiem ir iegādājies vairāk par astoņiem apavu pāriem, bet gandrīz puse (47%) no visiem respondentiem ir atbildējuši, ka pēdējā gada laikā ir iegādājušies tikai 1-2 apavu pārus, kas, ja ņem vērā Latvijas dabas apstākļus, ir diezgan maz un nozīmē to, ka nereti cilvēki ziemas laikā valkā varbūt pat rudens vai vasaras apavus. To pastiprina arī fakts, ka 13% no visiem aptaujas dalībniekiem pēdējā gada laikā nav iegādājušies nevienu apavu pāri.
Aldis Lūsis, SIA "EUROSKOR LATVIJĀ" valdes loceklis uzsver - "Ja pirms krīzes iedzīvotāji vairāk iegādājās dārgākus un ekskluzīvākus apavus, tad šie aptaujas rezultāti apstiprina to, ka pēc krīzes cilvēki apavu iegādei tērē mazāk un izvēlas lētākus apavus, kas arī atbilst novērojumiem mūsu veikalos. Saskaņā ar aptaujas datiem galvenais apavu izvēli noteicošais faktors ir kvalitāte, to atzīmējuši 74% respondentu. Otrajā vietā atrodas cena, to ir atzīmējis nedaudz mazāks respondentu īpatsvars - 70%. Savukārt komforts un ērtums ieņem trešo vietu, šo faktoru ir minējuši 55% respondentu. Pārējie faktori kā dizains, stils vai zīmols ir minēti ievērojami retāk. Salīdzinot sieviešu un vīriešu atbildes, skaidri parādās, ka sieviešu īpašumā ir vairāk apavu pāru nekā vīriešiem."
Arnis Kaktiņš, SIA "SKDS" valdes locekli uzskata- "Aptaujas dati liecina, ka apavu ziņā Latvijas iedzīvotāji kopumā ir salīdzinoši pieticīgi: gandrīz katram trešajam mājās, kopā skaitot visu pielietojumu un visu sezonu apavus, ir tikai līdz pieciem apavu pāriem. Desmit un vairāk apavu pāri ir tikai 30% iedzīvotāju. Ņemot vērā laika apstākļu ziņā izteikti atšķirīgos Latvijas gadalaikus, kad janvārī varētu nebūt pārāk patīkami staigāt ar vasaras kurpēm, bet jūlijā ziemas apavi varētu nebūt paši piemērotākie, manuprāt, tas būtu jāvērtē kā ļoti neliels apavu skaits. Lai gan saskaņā ar aptaujas datiem turīgākajiem iedzīvotājiem ir vairāk apavu, tomēr izskatās, ka arī vairums šīs grupas pārstāvju uz apaviem cenšas ietaupīt, attiecīgi vairāk naudas tērējot citām vajadzībām. Arī summas, ko gada laikā Latvijas iedzīvotāji iztērē apavu iegādei, drīzāk raksturojamas kā nelielas. Tas nozīmē, ka lielai daļai iedzīvotāju ir maz apavu, tie tos pērk reti un turklāt lēti, kas bieži nozīmē ne pašu labāko kvalitāti. Līdz ar to, jādomā, ka šie ne pārāk kvalitatīvie apavi nereti tiek nēsāti ļoti intensīvi turklāt nepiemērotos apstākļos, kas visdrīzāk saīsina to mūžu.”