Lai pieliktu punktu strīdiem, Holivudas skaistuma eksperti pat izstrādājuši ideālo krūšu formulu skaitļos un procentos. Kā vēsta izdevums "The Daily Mail", plastikas ķirurgs Patriks Maluči pavadījis dienām laika vīriešiem tik patīkamā nodarbē, aplūkojot puskailu modeļu attēlus sieviešu žurnālos un tabloīdos.
Tomēr Maluči kungs to paveicis nevis sava prieka pēc, bet zinātnes vārdā, lai izstrādātu krūšu korekcijas ideālo formulu un dizaina koncepciju. "Es rūpīgi izpētīju kaudzēm visslavenāko modeļu fotogrāfiju, kur viņas redzamas kailām krūtīm, lai atrastu tieši tās proporcijas, kas krūtis padara īpaši pievilcīgas," stāsta doktors Maluči.
Iegūtie dati viņam devuši iespēju izveidot šablonu, savdabīgu estētisko standartu krūšu korekcijas operācijām. Pētījuma rezultāti ietver divus galvenos kritērijus: krūtsgalam jābūt vērstam nedaudz uz augšu; un attiecībai starp katra piena dziedzera augšējo un apakšējo pusi (mērot no krūtsgala) jābūt 45 procentiem pret 55 procentiem.
"Visu manis izpētītu modeļu fotogrāfijas atbilst šiem parametriem," apgalvo ķirurgs, piebilstot, ka vistuvākās ideālam ir amerikāņu apakšveļas modeles Kaprisas Burē krūtis (attēlā).
Savukārt pazīstamā perfekcioniste Viktorija Bekhema, pēc Maluči domām, kļūdījusies silikona implantu izvēlē. Nedabiski apaļās "bumbiņas" krasi un vulgāri izceļas uz dizaineres un dziedātājas pārāk trauslā ķermeņa.
Tātad ideālās krūtis nav vis lielas, bet gan tādas, kas izskatās dabiski un ir saskaņā ar sievietes pārējo ķermeni. Tātad lielākā daļa sieviešu var atviegloti uzelpot, ka ar viņu formām viss kārtībā.
Vienīgā problēma ir tā, ka daudzas no mums ik dienas pakļauj savas krūtis nopietniem pārbaudījumiem, kas var kaitēt to dabiskajam pievilcīgumam.
Septiņi skaistu krūšu ienaidnieki
1. Nepareizs krūšturis kaitē ādai
Ja krūšturis ir pārāk ciešs, tas sāpīgi iegriežas ādā un traucē asinsriti. Savukārt pārāk liels krūšturis tās pietiekami neatbalsta. Pavisam atteikties no krūštura nevajadzētu nevienai sievietei, pat pirmā izmēra īpašniecēm. Toties lielas krūtis bez atbalsta izstieps ādu, kuras elastīgumu pēc tam būs neiespējami atjaunot.
2. Krūtīm nepatīk lēkāt!
Krūšu izskatam kaitē sports - precīzāk, nevis sports, bet krūšu "lēkāšana" sporta nodarbību laikā, kas izraisa audu un saišu izstaipīšanos. Ir aprēķināts, ka šo svārstību amplitūda par trešdaļu samazinās, ja sieviete uzvilkusi parastu krūšturi, bet par trīs ceturtdaļām - ja viņai ir speciāls sporta krūšturis.
3. Sakumpusi mugura skaistumu nevairo
Staigāšana ar pastāvīgi sakumpušu muguru nevairo ne sievietes pašas, ne viņas krūšu pievilcīgumu. Tāpēc jācenšas iet taisni un turēt galvu paceltu.
4. Saulītei ir ne tikai zobi
Krūšu āda ir jutīgāka nekā sejas āda, tāpēc ultravioletais starojums tai ir īpaši kaitīgs. Ap krūtsgaliem tā ietekmē veidojas grumbiņas, bet dekoltē zonā - pigmenta plankumi. Tāpēc nevajadzētu sekot modei sauļoties bez peldkostīma augšdaļas, bet, apmeklējot solāriju, noteikti jālieto aizsargājošās uzlīmes un krēmi ar lielu aizsardzības pakāpi.
5. Radikālas diētas bojā izskatu
Straujas svara svārstības ir nevēlamas - uzsākot radikālu diētu, taukaudi krūšu rajonā pazūd vieni no pirmajiem, tāpēc krūtis var ne tikai strauji samazināties par vairākiem izmēriem, bet arī kļūt nokarenas un nestingras.
6. Karstas vannas atstāj vīriešiem
Augsta temperatūra krūtīm ir ļoti nevēlama: tā provocē tonusa mazināšanos un ādas novecošanu. Ja esi kaislīga karstas vannas un pirts fane, centies ierobežot šo procedūru ar 10 - 15 minūtēm.
7. Madonna ar bērnu ir aizkustinoša, bet krūtis cieš
Kā likums, pēc grūtniecības un bērna barošanas ar krūti tās zaudē bijušo stingrumu, var parādīties arī strijas. Tāpēc krūtis īpaši jākopj gan grūtniecības, gan zīdīšanas laikā.
Septiņi veidi kā saglabāt un iegūt skaistas krūtis
1. Mammoplastika - ātri, bet garantijas
Plastiskā ķirurģija neapšaubāmi ir pati operatīvākā un radikālākā metode, kā uzlabot krūšu izskatu. Sievietes jau ir labi informētas par iespējamiem sarežģījumiem, un arī rezultāts iepriecina ne vienmēr.
2. Redzi piemānīt
Pati vienkāršākā metode, kā uzlabot krūšu formu - krūšturis ar liftinga efektu (push-up), tāpat arī visdažādākie krūšturu polsterīši un silikona ieliktnīši. Šādas viltības komplektā ar piegulošu jaciņu izskatās visnotaļ efektīgi. Izveidot vizuāli apaļīgāku krūšu formu var arī ar pūdera un otiņas palīdzību. Starp krūtīm uzklāj tumšāku rūžu, bet apaļīgās daļas nopūderē gaišākā tonī.
3. Krūtīm palīdz arī diēta
Krūtis patiešām var arī "piebarot", piemēram, pirms došanās gulēt 30 gramus vistas gaļas vai zivs, piedzerot viena apelsīna vai citrona sulu. Nedaudz olbaltumvielu un vitamīnu "trieciens" palīdz ātrāk veidoties kolagēnam un attiecīgi palīdz ādai atgūt jaunāku un svaigāku izskatu. Savukārt reiz populārais uzskats, ka krūtis aug, ja sieviete ēd daudz kāpostu, ir tikai mīts.
4. Krūtīm patīk auksta duša
Auksta duša ne tikai uzlabo asinsriti un nostiprina asinsvadus, bet arī padara elastīgākas un stingrākas krūtis, sagatavojot tālākajām kopšanas procedūrām. Krūtīm palīdz arī kontrastkompreses reizi nedēļā - krūtis kļūs stingrākas, bet āda - elastīgāka.
5. Pret masāžu jāizturas uzmanīgi
Viena no efektīvākajām metodēm ādas stingruma un samtainuma saglabāšanā ir masāža, bet vajadzētu uzmanīties no masāžas ar pārāk stiprām un spiedošām kustībām, kas var krūšu ādu traumēt. Toties regulāra ūdens masāža - masāža ar ūdens strūklu - palīdz nostiprināt krūšu muskuļus, uzlabo vietējo asinsriti un vielmaiņu šūnās un audos.
6. Vingrojami tonusa uzlabošanai
Krūšu muskuļus, uz kuriem gluži kā uz atsperēm turas piena dziedzeri, var uztrenēt. Sākumā vajadzētu "iedraudzēties" ar visparastāko rīta vingrošanu. Derēs jebkuras roku kustības, kas atgādina airēšanu vai bumbas spēli. Vēlāk jau var doties uz sporta zāli, kur kvalificēts treneris izstrādās īpaši tev piemērotu spēka vingrojumu kompleksu.
7. Kosmētikas maciņš dekoltē zonai
Toniki, gēli, krēmi, maskas un ietīšanas apvienojumā ar masāžu un vingrojumiem labi nostiprina, paceļ un nogludina krūšu ādu, samazina, lai arī ne pilnībā likvidē, izstiepumus. Dekoltē zonai paredzētos skaistumkopšanas līdzekļus jāglabā ledusskapī, lai pastiprinātu to tonizējošo un nostiprinošo iedarbību.