Untitled-2
Ja vēlas, lai mājā allaž valdītu pavasaris, būtu pacilāts un enerģisks noskaņojums, ir vērts padomāt par zaļo krāsu. Zinātnieki jau sen pierādījuši, ka pat neliels zaļās krāsas daudzums stimulē radošo garu.

Zaļā krāsa nomierina, mazina negatīvo spriedzi, labvēlīgi ietekmē cilvēka veselību - uzlabojas sirds darbība, pazeminās asins spiediens un mazinās galvassāpes.

Tiesa, pārāk intensīvs un plaši izmantots zaļais tonis var kļūt arī nomācošs, tomēr to lieliski var izmantot, piemēram, virtuvē. Pat neliels zaļš "plāksteris" var kļūt par interjera noteicēju. Citronzaļas sienas, skapīši, darba virsmas, salātzaļi krēsli vai aizkari laima krāsā - telpa uzreiz šķiet gaišāka un uzmundrinošāka.


Zaļā krāsa interjerā

Zaļā krāsa ir mierīga un atsvaidzinoša, tā augšanu, auglību un harmoniju, asociējas ar optimismu, brīvību un līdzsvaru. Zaļo krāsu ieteicams ziemas dārzā, virtuvē, vannasistabā, arī - telpās, kas domātas sporta nodarbībām. Zaļā krāsa nav piemērota dzīvojamai istabai, rotaļu istabai, kā arī studijai.

Harmonisku vidi un relaksāciju nodrošina zaļās un zilās krāsas kombinācija, savukārt kontrastējošas krāsas (piemēram, dzeltens un dzelteni zaļš vai oranžs) rada ļoti dramatisku un modernu krāsu salikumu, kas prasa, lai tiktu krāsoti lieli virsmu apgabali un no tiem nekas cits nenovērstu uzmanību.

Dzelteni zaļā krāsa rada jaunības efektu, tā iedarbojas pavasarīgi dzīvespriecīgi un iedveš cerību. Zaļā krāsa var radīt ērtības sajūtu vai gluži pretēji – sabojāt garastāvokli, atkarībā no virsmas un intensitātes, konkrētās personas un vides.

Psiholoģiski gaiši zaļā krāsa, kā jau pavasara grāsa, rada tīrības, svaiguma un atjaunošanās iespaidu.


Radīt maksimālu komfortu ir spēkam ikvienā virtuvē

Virtuve – tā nav tikai vieta, kur pie galda sanāk ģimene, bet arī telpa, kur tiek pavadīts ļoti daudz laika. Tāpēc virtuvei jābūt ērtai, skaistai un rūpīgi pārdomātai.

Ne katra saimniece var lepoties ar plašu virtuvi, bet pārdomāt plānojumu un radīt maksimālu komfortu, ir pa spēkiem ikvienai no mums.

Lai maza virtuve izskatītos plašāka, to labāk iekārtot gaišos pasteļtoņos. Vizuāli telpu palielina glancētas virsmas, spīdīgas flīzes.

Sienām ieteicams izvēlēties viegli kopjamu pārklājumu - flīzes, mazgājamās tapetes vai krāsotas sienas.

Grīdas segumam viena no populārākajām izvēlēm ir flīzes, jo tās ir vieglāk kopt, un, pareizi ieklātas, tās kalpos pietiekami ilgi. Lamināts, lai cik kvalitatīvs un dārgs tas nebūtu, virtuvē nav pateicīgākais grīdas segums - tam nepatīk ūdens un uz tā paliek galda kāju un krēslu vai nejauši nokritušu trauku iespiedumi.

Svarīgi parūpēties par apgaismojumu un ventilāciju - virtuvē nepieciešams daudz gaismas un svaiga gaisa.

Nelielas virtuves apdarei labāk izvēlēties pārklājumus ar smalku zīmējumu vai atteikties no tiem vispār. Arī plašā telpā jābūt uzmanīgiem ar lieliem zīmējumiem un dekoriem - ja to būs par daudz, telpa izskatīsies mazāka.


Mēbeļu izvēle: ērti un skaisti

Svarīgi, lai, gatavojot ēdienu, viss būtu pa rokai, tādēļ ēdiena gatavošanas zonai ir jābūt labi pārdomātai.

Virtuves mēbeles pareizāk būtu novietot telpas garākās sienas, vienā virsmā apvienojot nepieciešamākos un svarīgākos virtuves elementus: izlietni, plīti, trauku mazgājamo mašīnu, skapīšus u.tml. Pasūtot virtuves mēbeles, atcerieties: jo lielāka darba virsma, jo ērtāka būs virtuves ikdiena. Noteikti jāparedz papildu apgaismojums virs darba virsmas.

Liels saimes galds – tas ir ļoti daudzu sapnis. Ja vieta telpā neatļauj šādu prieku, var izvīlēties izbīdāmu galdu vai galdu ar nolokāmām malām, mainot mēbeles izmēru atkarībā no cilvēku skaita pie galda. Ekonomiskāks variants – salokāmais galds, kas piestiprināts pie sienas uz eņģēm, maltīšu starplaikos un tad, kad galda virsma nav nepieciešama, to var vienkārši nolaist uz leju, atbrīvojot tik svarīgo vietu.


Fen šui: tīrība un gaisma

Saskaņā ar fen šui mācību, virtuve ir tā vieta, kur ir daudz pozitīvās enerģijas. Lai to dubultotu, var piekārt virtuvē spoguli, īpaši ēdiena gatavošanas zonā. Tiek uzskatīts, ka produktiem atspoguļojoties, to paliek vairāk, un tas pievelk mājās vairāk labklājību. Fen šui mācības sekotāji iesaka ielikt spoguli arī ledusskapī.

Virtuve ir vieta, kur satiekas uguns un ūdens stihijas, tāpēc netiek ieteikts novietot plīti blakus izlietnei vai ledusskapim. Starp citu, ledusskapi patiešām nevar likt blakus sildošām ierīcēm, ja nevēlaties bieži saukt sadzīves tehnikas meistaru.

Fen šui iesaka virtuvē vairāk izmantot koka materiālus, jo koks neitralizē iepriekš minētās pretējās stihijas. Palīdzēt var arī metāls, piemēram, izlietne, metāliskie trauki un trauku komplekti, arī dekoratīvie elementi. Ieteicamas ir arī keramiskās flīzes uz grīdas un sienām, keramiskie un māla trauki, kas simbolizē Zemes stihiju.

Trīsstūrveida un asi priekšmeti rada negatīvu enerģiju, tāpēc virtuves priekšmetus labāk uzglabāt aiz slēptiem skapīšiem. Arī mēbelēm vajag būt bez asiem stūriem.

Pats galvenais fen šui nosacījums – virtuvei jābūt kārtīgai un tīrai, neatstājiet netīrus traukus. Viss tas, kā arī sastāvējusies smarža nes sliktu enerģiju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!