Foto: Publicitātes foto
Vācieši izsenis ir izslavēti ar savu strādīgumu, racionālo lakonismu un precizitāti. No šīs valsts nāk arī neskaitāmi risinājumi un tehnoloģijas, kas mājas ikdienu padara ērtāku, ekoloģiskāku un "gudrāku".

Ko vācieši dara un kā viņiem tas izdodas?


Dabas spēks

Foto: Publicitātes foto

Šķiet, vācieši bija vieni no pirmajiem, kas nopietni pieķērās ekoloģiskas produkcijas jautājumiem. Pirmais mēbeļu ražotājs, kas saņēma starptautisko saudzīgas mežsaimniecības sertifikātu (FSC) bija "Eggersmann", viens no vadošajiem vācu ražotājiem, kas slavens ar to, ka izgatavo virtuves un vannas istabas mēbeles individuāliem pasūtītājiem. Dibinot uzņēmumu 1908. gadā, Vilhelms Egersmans uzskatīja, ka katrai virtuvei jābūt neatkārtojamai un unikālai - gluži kā tās īpašnieka pirkstu nospiedumiem. Racionālisma principi, uz kuriem balstās "Eggersmann" virtuves mēbeļu veidošana, palīdz optimāli izmantot dzīvojamo platību un organiski iekļaut tajā sadzīves tehniku.

Greznās virtuves ir praktiskuma, moderno tehnoloģiju un izsmalcināta dizaina ideālā kombinācija. Mēbeles ir izturīgas pret dažādu nelabvēlīgo faktoru ietekmi un nevainojamo izskatu saglabā gadiem ilgi.

Attēlā - "Eggersmann" veidotā virtuve kādam penthausa dzīvoklim Hamburgā.


Vairāk luksusa un greznības

Foto: Publicitātes foto

Slavenu zīmolu virtuves salīdzina ar izsmalcinātiem limuzīniem - kas gan nebūs pārspīlējums, ņemot vērā cenas. Zīmīgi, ka 10 vācu luksusa zīmolu topā ir trīs virtuves zīmoli - "bulthaup", "Poggenpohl" un "SieMatic", kā arī sadzīves tehnikas zīmols "Gaggenau".

Virtuvi var dēvēt arī par meistardarbnīcu. Pilnīgi noteikti to var teikt par "bulthaup" izstrādāto virtuves variantu "b2" (attēlā), kurā ir trīs elementi: darba virsma, kas vizuāli atgādina ēvelsolu un kurā ir iestrādāta gan plīts virsma, gan izlietne, skapis virtuves piederumiem, kas kompakti izvietojas vertikālēs, kā arī skapis, kurā ir iebūvēta cepeškrāsns, ledusskapis un trauku mazgājamā mašīna.


Racionalizācija

Foto: Publicitātes foto

Vācu dizaineri labāk par citiem prot piešķirt pievilcīgu formu funkcionālām ikdienas lietām. Tā, piemēram, "Changhong" ražotajam ledusskapim "Communicator" dizaineris Verners Aislingers aiz iespaidīgas grafīta krāsas fasādes ieplānojis moduļu glabāšanas sistēmu, kā arī divu rindu diožu apgaismojumu. Savukārt "Bosch" divkameru ledusskapim "Smart Cool Twincenter" dizaina biroja "Eisele Kuberg Design" darbinieki izvēlējušies masīvas tērauda durvis, kas maksimāli samazina elektroenerģijas patēriņu un piešķir ledusskapim A+++ energoefektivitātes klasi. Abi modeļi ir konkursa "Red Dot" 2012. gada laureāti.


Robežu izzušana

Foto: Publicitātes foto

Pēdējos gados tik populārais studijas princips, kad virtuve savienota ar dzīvojamo istabu, prasa principiāli jaunu pieeju interjera dizainam. Arī te vāciešiem ir savs viedoklis.

Virtuves mēbeļu ražotājs "SieMatic", kurš vēsturiski ir moduļu mēbeļu un fasāžu bez rokturiem izgudrotājs. piedāvā savu risinājumu. Abu mājokļa zonu savienojumu nodrošina skapji no grīdas līdz griestiem, kurus maskē sienas paneļi "Floating Spaces". Pie paneļiem tiek montēti plaukti. Efektu pastiprina vienotā krāsu gamma.

Fotogrāfijā: "matēta pelēkā ahāta" toņa laka, kas kombinēta ar melno krāsu.


Virtuve viesistabā

Foto: Publicitātes foto

Viens no galvenajiem uzdevumiem - organiski iekļaut virtuvi dzīvojamajā istabā. Šim nolūkam virtuves moduļus pielāgo dzīvojamās vai ēdamistabas mēbeļu dizainam, izmantojot dārgus apdares materiālus un furnitūru. "Beckerman" savai virtuves mēbeļu sērijai "Living" izmanto ozola faktūru ar zāģējuma efektu, savukārt "Warendorf" 'dizaina līnijas "Swing" modeļos kombinējis "Sahara" toņa lakojumu ar ieturēti siltu oranžu darba virsmu. Neierasti platais piekaramais skapis optiski paplašina telpu.

Foto: Publicitātes foto


Slēptā virtuve

Foto: Publicitātes foto

"Warendorf" dizaineri radījuši konstrukciju, kam dots nosaukums "Slēptā virtuve" jeb "Hidden Kitchen". Darba zona izvietota piecus metrus platā nišā un vajadzības gadījumā tiek noslēpta vai atklāta - atliek vien nospiest slēdzi. Interesanti izskatās mākslinieciskais pārklājums - it kā dabiska rūsa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!